House of Cards, neboli česky Dům z Karet, je propracovaný americký seriál, který se zabývá světovou politikou. Seriálů o politice je ale spousta, stojí tedy za to House of Cards sledovat? Podle nás ano a zde vás seznámíme s naším názorem. Nejdříve se ale podíváme na hlavní ideou celého seriálu, samozřejmě bez příliš mnoha spoilerů.

House of Cards začal již v roce 2013 a dodneška se natočilo pět sezón, každá s třinácti díly. Seriál sleduje Franka Underwooda, demokratického senátora, který touží po moci. Po té co Frank nezíská senátorskou pozici, začne se intrikami šplhat po kariérním žebříčku, jak nejvýš může.

Kromě nepředvídatelné zápletky je i jméno seriálu záhadnější, než se zdá. Název Dům z Karet není nikde oficiálně vysvětlen, a tak o něm fanoušci vytvořili dvě teorie. Ta první a rozšířenější tvrdí, že politika je jako domeček z karet, velmi nestabilní a složená z mnoha kousků, které do sebe musí zapadat. Druhá teorie proč se této sérii říká House of Cards souvisí s potřebou dobře vyvinuté strategie v karetních hrách. Frank, který se snaží získat moc, musí mít svoji vlastní strategii, jak toho dosáhnout v Bílém Domě (anglicky: White House), takže je to svým způsobem také (bílý) house of cards.

Když jsme se teď konečně seznámili s touto sérií, podívejme se na to, proč stojí za to. Fanoušci nejvíce oceňují její hlavní charakter, Frank Underwood. Frank není klasický pozitivní hrdina, ale komplikovaný muž, který vás uchvátí jak intrikami, tak emocemi. Frank je známý spíše pro své negativní vlastnosti a většina lidí je uchvácena jeho touhou pomoci a manipulací lidmi. Frankova žena, Claire Underwood, není o moc lepší. Dohromady se však tento pár miluje a tvoří tak komplikovanou dvojici, kterou si oblíbili diváci po celém světě.

Dalším skvělým aspektem tohoto seriálu obsazení herců. Kevin Spacey, známý americký herec, ztělesnil Franka Underwooda tak dokonale, že byl dokonce nominován na cenu Emmy. Kevin Spacey je jeden z prvních, který byl nominován na cenu Emmy díky TV seriálu, který je v Americe pouze online, tedy vůbec se neobjevuje v televizi. Za roli Franka Underwooda Spacey dokonce získal Golden Globe cenu za mužskou roli v TV seriálu. Spacey byl ale populární již dříve. Diváci ho znají z filmů jako třeba American Beauty (česky Americká Krása) nebo Beyond the Sea (česky Za Mořem). Robin Wright, která hraje Frankovu ženu, je také světově známá herečka. I ona získala několik ocenění Emmy a Golden Globe.

Zdroj: Wikipedia

Snad nejlepším aspektem House of Cards je, že si můžete (ale nemusíte) vybrat mezi realitou a fikcí. Chcete-li, můžete se toho spoustu naučit od Franka Underwooda. Jeho jednání s lidmi, chyby, i vítězství jsou velmi blízko realitě a dají se realizovat i v životě každého z nás. Na druhou stranu, pokud nemáte zrovna chuť se nad ničím zamýšlet, můžete si v klidu sednout a užít si tuto jedinečnou show!

Že vás seriál zaujal, ale nevíte kde ho najít? I s tím vám poradíme. Pokud chcete seriál sledovat anglicky, potom je ho možné najít na americkém Netflixu, YouTube, nebo Google Play. V Česku tento seriál překládá a vysílá česká televize každé úterý. Pokud byste tento seriál raději sledovali online, pak je dobré zaplatit si český Netflix.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz