Je tomu již bezmála rok a nějaký ten měsíc, co byla na HBO odvysílána poslední řada úspěšného fantasy seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Přesto, že byl hlavní příběh v Západozemí odvyprávěn, fanoušci stále čekají na jeho knižní zakončení, které spisovatel George R. R. Martin už dlouhou řadu let odkládá. Budoucnost Západozemí se tak může zdát poněkud skeptická, opak je však pravdou. Na cestě je zbrusu nový seriál, jehož příběh bude zasazen 300 let před události Game of Thrones (Hra o trůny).

Seriál Game of Thrones (Hra o trůny) byl jedním z nejúspěšnějších projektů stanice HBO. Ta po jeho ukončení dlouho neotálela a začala přemýšlet, co s rozjetou značkou dál. Na stole bylo pět projektů, z nichž se jeden začal realizovat. Projekt, který měl nést název Dlouhá noc a účinkovat v něm měla herečka Naomi Watts, byl naneštěstí zrušen.

Diváci se však nemusejí bát, že by přišli o draky, šílené krále či intrikářství, na které jsme u tohoto seriálu zvyklí. Zatímco byl jeden projekt nenadále smeten ze stolu, druhý byl vzápětí oznámen. Řeč je o již zmíněném seriálu House of the Dragon, který bude pojednávat o historii rodu Targaryenů.

Vše se tedy bude točit kolem tohoto rodu. Příběh by měl být zasazen 300 let před Game of Thrones (Hra o trůny) a vycházet by měl z knihy George R. R. Martina Oheň a krev (v originále Fire & Blood). Kniha v podstatě slouží jako takový průvodce dějinami targaryenských králů v Západozemí.

První řada plánovaného seriálu by měla čítat 10 epizod, podobně jako většina sérií sesterského seriálu Game of Thrones (Hra o trůny).

Premiéra seriálu hned tak nebude. Programový vedoucí stanice HBO prozradil, že dříve jak v roce 2022 se seriálem nesmíme počítat. V červnu tohoto roku však George R. R. Martin uvedl, že navzdory opatřením proti šíření nemoci COVID-19, které postihly většinu Hollywoodu, tým scénáristů nelení a tvrdě pokračuje v práci. Dodal, že věci se vyvíjí báječně kupředu.

Herecký konkurz byl spuštěn. Podle týdeníku Entertainment Weekly byl spuštěn oficiální konkurz herců. Bohužel zatím však neznáme žádná jména, se kterými se v House of the Dragon setkáme.

Velkým plusem je, že projekt mají na starosti lidé s letitou zkušeností ze seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Na novém seriálu se podílí samozřejmě autor knižní předlohy George R. R. Martin. Pomáhat mu bude také bývalý výkonný producent seriálu Colony (2016), Ryan J. Condal, který s Martinem spolupracoval již dříve.

Nesmíme opomenout ani výkonného producenta seriálu, kterým se stal Miguel Sapochnik. Tomu můžeme děkovat za jedny z nejoblíbenějších epizod Game of Thrones (Hra o trůny). Jmenovitě jde např. o epizody Bitva bastardů, Vichry zimy či Dlouhá noc.

Méně podstatou informací je, byť pro někoho po odvysílání poslední řady Game of Thrones (Hra o trůny) možná stěžejní informací, že pánové David Benioff a D.B. Weiss, kterým vděčíme za ústřední seriál z fantasy světa Západozemí, se na novém projektu podílet nebudou.

Další zajímavostí je, že přesto, že autor knižní předlohy na seriálu pracuje a pomáhá s jeho scénářem, sám žádné epizody nenapíše. Chce se totiž věnovat knize Vichry zimy, jejíž vydání již několikrát oddálil. Je tu tedy stále záblesk naděje, že se jednou dočkáme knižního vyvrcholení fantasy ságy Písně ledu a ohně.

„Očekávám, že do toho všeho budu nějakým způsobem zapojen… a kdoví, třeba jednou napíšu i scénář k pár epizodám, stejně jako jsem to udělal u první řady Hry o trůny,“ prozradil Martin. „Ale… nechte mě to uvést na pravou míru… Nenapíšu žádný scénář, dokud nedopíšu a neodešlu Vichry zimy. Zima se pořád blíží a Vichry jsou v současné chvíli mou prioritou, přesto, že bych moc rád napsal nové epizody k seriálu House of the Dragon.“

House of the Dragon nezamíří pouze na televizní obrazovky, ale také na novou streamovací platformu HBO Max, kterou spustila stanice HBO letos 27. května.

FOTO: HBO

Přesto, že zatím nebylo ohlášeno přesné datum premiéry, můžeme se pokochat alespoň prvním oficiálním plakátem k seriálu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:https://www.tvguide.com/
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.