Už před dvěma lety, v době, kdy Game of Thrones (Hra o Trůny) začínalo svou 7. sérii, bylo oznámeno, že se v budoucnosti dočkáme více seriálů z tohoto světa. A to konkrétně pěti „prequelů“, které se měly odehrávat před událostmi seriálu. House of the Dragon není výjimkou.

Podle Bryana Cogmana, jednoho z tvůrců Hry o Trůny, se nejedná o šestý prequel, ale skutečně o jeden z těch původních pěti. Od doby oznámení prequelů se 2 seriály stihly zrušit, což nám nechává House of the Dragon (česky Rod Draka) a další dva, o kterých zatím nic nevíme.

House of the Dragon byl oznámen už v říjnu roku 2019 a mělo by se začít natáčet někdy v průběhu roku 2020. Seriál bude režírován Ryanem Condalem a Miguelem Sapochnikem, což jsou zkušení režiséři ze světa Game of Thrones a bude se odehrávat 300 let před událostmi původního seriálu. V tuto dobu dobyl Západozemí král Aegon Dobyvatel, první král Sedmi Království. O něm by seriál mohl pravděpodobně být.

Děj seriálu bude vytvořen podle knihy autora George R. R. Martina s názvem Fire and Blood (Oheň a Krev), která vyšla v listopadu roku 2018. Celá kniha ve svém ději pokryla 140 let Targaryenské historie, tak je jen otázkou, jestli House of the Dragon udělá to samé. Jestli ano, fanoušci by mohli dokonce spatřit Šíleného krále (angl. Mad King) a jeho hrůzovládu v Sedmi Království.

Podíváme se v seriálu i za Zeď? Zjistíme něco více o Šíleném Králi? Odpověď na tyto otázky a mnoho dalších zatím bohužel nemáme, ale i tak už je internet plný bláznivých teorií, které určitě stojí za přečtení.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz