Dlouholetá epická sága skončila a nám nyní nezbývá nic jiného, než čekat na připravované spin-off seriály, z nichž první by měl na naše obrazovky dorazit již příští rok. Čekání si můžeme zkrátit tím, že se ohlédneme zpět na poslední řadu Game of Thrones (Hra o trůny) a vybereme z ní celkem pět nejlepších momentů.

6. Shledání Jona s Aryou

Jedna z nejvíce emotivních scén osmé řady byla bezpochyby scéna, kde se po dlouhé době setkává Arya s Jonem. Jak jistě víme, tak oba, navzdory tomu, že ve skutečnosti nejsou rodina, mají k sobě opravdu blízko. Na začátku seriálu to vypadá, že se mají Jon s Aryou rádi ze všech Starků nejvíc. Jejich vztah je bez diskuzí velmi intenzivní. Shledání po několika letech, které přišlo na začátku osmé řady, bylo opravdu výborné.

5. Rozloučení Lannisterů

Další emotivní scéna, která je na našem seznamu, je rozlučka Lannisterů. V 5. epizodě 8. série vidíme, jak Jaimeho zajme armáda Daenerys při pokusu proniknout do města. Tehdy si ještě mnoho z nás myslí, že jde Jaime zabít svou bývalou lásku a ukončit tak dlouhou mizérii. Nic z toho se však nekoná a Jaime se chce za svou sestrou pouze vrátit a zkusit jí domluvit, aby nedošlo ke krveprolití.

Předtím, než tak však učiní, promluví si s pobočníkem dračí královny, svým bratrem Tyrionem. Jak jsme mohli vidět již mnohokrát předtím, tak Tyrion s Jaimem mají spolu opravdu dobrý vztah. Jaime jako jediný z rodu Lannisterů Tyriona chránil a bral jej jako bratra. Tyrion si toho vážil, což dal Jaimemu také najevo. Jejich rozloučení bylo opravdu dojemné a pěkně zakončilo jejich dlouholetou cestu.

4. Bojovnice Lyanna Mormont

Mnozí už možná zapomněli na malou bojovnici Lyannu Mormont z Medvědího ostrova. Ta nás hrdě opustila ve 3. epizodě 8. série, kde se utkala s nemrtvým obrem. Malá Lyanna Mormont si mohla vybrat. Být zavřená v kryptě s ostatními, nebo být nahoře a bojovat. Lyanna s medvědím srdcem si vybrala boj, který se jí stal osudným. Nezemřela však nadarmo. Před svou smrtí porazila jednoho obra, což se našim hrdinům rozhodně hodilo.

3. Jon letící na drakovi

Jedna z nejhezčích scén, jakou jsme v osmé řadě a nejspíš i v celém seriálu mohli vidět. Jon, jehož cestu sledujeme od začátku a víme, čím vším si prošel, nasedne na Rhaegala a vzlétne. Krásné na této scéně je nejen vizuální stránka celého letu, ale také to, že v té době Jon ještě netušil, že je také Targaryen.

2. Čestné zmínky

Většina scén s Tormundem

Tormund je postava, o které s čistým svědomím lze říct, že se postarala o humornou stránku několika posledních sérií. V osmé řadě však jeho hlášky excelovaly. Kristofer Hivju, představitel Tormunda, si tuto roli opravdu užíval, což je na postavě opravdu znát a myslím, že existuje jen velmi málo těch, kteří by si jeho hlášky neužívali.

Daenerys a Drogon v pozadí

Finální epizoda celého seriálu nám nabídla jeden konkrétní záběr na Daenerys a jejího draka. Mám na mysli scénu, ve které Daenerys přiletí do Rudé bašty, sesedne z draka a kráčí směrem k velké bráně. V pozadí poté vidíme Drogona, jak roztáhne křídla a Dany tak vypadá, jako skutečná matka draků.

Jon s Daenerys letící na dracích nad sněhovou bouří

3. epizoda 8. série sice není kritiky přijata příliš kladně, avšak jedno se jí musí nechat. Vizuální stránka této epizody byla opravdu skvělá. Dobrým příkladem je scéna, ve které Daenerys na Drogonovi a Jon na Rhaegalovi, vyletí nad sněhovou bouři, kterou přivolal Noční král a my vidíme krásné mraky, dva draky a noční oblohu.

Arya a Ohař

Velmi oblíbené duo třetí a čtvrté řady. Arya a Ohař tvořili neostýchavou dvojku, která se s ničím moc nepárala. Jejich shledání bylo velmi povedené, stejně tak i Ohařovo sbohem, které dostala Arya krátce předtím, než se Ohař utkal se svým bratrem a zemřel.

Jorahova smrt

Za zmínku také stojí smrt Joraha Mormonta. Postavy, která s námi byla od samotného začátku. Jorah, který miloval Daenerys celým svým srdcem, naposledy vydechl právě v jejím náručí. Jak řekl Jon, tak pro Joraha by byla tato smrt velkou poctou.

Pokračování na další straně…

1. Souboj bratrů Cleganových

No a jako poslední tu máme scénu, na kterou fanoušci čekali bezmála několik sérií. Souboj bratrů Cleganových je velká věc. Přesto, že jsou oba spíše vedlejší postavy, na jejich souboj se těšil snad každý, kdo má rád akci. Sandor „Ohař“ Clegane vs. Gregor „Hora“ Clegane. Duel mezi těmito dvěma je něco jako souboj titánů. Souboj mezi dvěma bratry dostal v 5. epizodě poměrně dost prostoru a byl opravdu velkolepý. Mnoho fanoušků dokonce tvrdí, že se jim souboj líbil víc než smrt Nočního krále.

A jak to máte vy? Která scéna z osmé řady je vaše nejoblíbenější? Jak se vám finální řada Game of Thrones (Hra o trůny) líbila? Dejte nám vědět do komentářů!