Ne, G. R. R. Martin bohužel zatím šestou knihu populární série Píseň ledu a ohně stále ještě nedopsal, to ale neznamená, že by si fanoušci měli zoufat. Zvláště fanoušci televizního seriálu Hra o trůny, který byl natočen podle autorovy stále ještě nedokončené knižní série. Vychází totiž kniha pojednávající o zákulisí natáčení.

Knihu pojmenovanou  Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Official Untold Story of the Epic Series napsal novinář James Hibberd, který byl se seriálem spjat již od prvního dne.

V jeho díle se tak můžete dozvědět, jak si David Benioff a Dan Weiss získali Martinovu podporu a proč si vybral zrovna je, jak se vytvářel původní pilotní díl, který se musel přetáčet, a více o psaní těch nejlepších a nejoblíbenějších epizod Hry o trůny. Také vám poskytne exkluzivní pohled na tvoření poslední série, která ve spoustě fanoušků vzbudila nevoli, a zkoumá budoucnost jiných projektů ze světa Hry o trůny, jako je například plánovaný seriál House of the Dragon.

Samotný autor se americkému týdeníku Entertainment Weekly o své knize vyjádřil takto: „O seriálu jsem napsal stovky článků, ale každý z nich byl o něčem konkrétním – například jsme diskutovali o ikonických scénách jako Rudá svatba nebo jsem zpovídal Emilii Clarke o osudu Daenerys Targaryen. Se svou knihou jsem mohl vypovědět celý příběh tvoření seriálu od samého počátku až po jeho konec a v průběhu toho jsem odhalil spoustu překvapivých příběhů. Nemohu se dočkat až se se mnou fanoušci Hry o trůny vydají na cestu, na které snad získají novou perspektivu na své oblíbené chvíle této epické série.“

Fire Cannot Kill a Dragon vyjde v angličtině 6. října letošního roku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz