Finále třetí epizody 8. série nám přináší jeden z největších zvratů vůbec. Mladá bojovnice Arya zabodne dýku Nočnímu králi přímo do hrudi a ten se promění v kupu ledových střepů. Smrt krále noci přinese skon všem Bílým chodcům a celé armádě mrtvých. Bitvu o Zimohrad vyhrávají živí. Je však Noční král skutečně pryč? Je tohle doopravdy konec dlouholeté zápletky s Bílými chodci? Jaké byly ve skutečnosti jeho motivy? Co znamenaly symboly, které po sobě zanechával? Na to vše se podíváme v tomto článku.

Ze všeho nejdřív je dobré zmínit, že seriál Game of Thrones (Hra o trůny) vznikl na motivy knižní fantasy ságy zvané jako Píseň ledu a ohně. Sága stále vychází a do jejího finále zbývají ještě dva romány – Vichry zimy a Sen o jaru. Seriál se romány George R. R. Martina, autora této fantasy ságy, často inspiroval. Od 6. série se však řídí pouze autorovými poznámkami, které předal režisérům, aby mohli seriál dokončit.

Se všemi těmito informacemi je většina fanoušků Game of Thrones (Hra o trůny) nepochybně obeznámena. Proč je tedy zmiňuji? Odpověď je prostá. Fantasy sága George R. R. Martina nese jméno Píseň ledu a ohně. Tento název se nepochybně vztahuje k mnoha věcem, nicméně já bych jej rád zmínil v kontextu s Nočním králem a jeho armádou mrtvých, se kterou se naši hrdinové střetli ve velkolepé bitvě o Zimohrad.

Třetí epizoda 8. série s názvem „The Long Night“ nám ukázala dlouho očekávaný střet živých a mrtvých. Noční král konečně dorazil se svou statisícovou armádou mrtvých k Zimohradu. Třetí epizoda se stala jednou z nejdiskutabilnějších epizod vůbec. V závěru epizody se totiž stane něco, co téměř nikdo nečekal. Největší hrozba Západozemí padne. Noční král je zabit a s ním umírá celá jeho armáda.

Je však skutečně poražen? Noční král představuje v seriálu čiré zlo. Oproti jiným postavám, na které se lze dívat z mnoha úhlů pohledu, je tento padouch poměrně jednoduchý. V seriálu nám byly jen nastíněny jeho skutečné úmysly – vyhladit obyvatelstvo Západozemí, včetně Tříoké vrány Brana, který představuje jakési vědomí této země. Chladný, tichý, a především smrtelný, to vše je Noční král, který pochoduje se svou armádou v průběhu osmi řad na jih, aby uskutečnil původní plán Dětí lesa.

Od první epizody seriálu je nám však tato bytost vykládána, jako velmi mocná a prakticky neporazitelná. Všude, kde se objeví Bílí chodci, vidíme jen zimu a smrt. Bílí chodci po sobě nezanechají téměř žádné stopy, výjimkou jsou pouze zvláštní symboly z kousků těl jejich obětí. Tyto symboly sledujeme napříč všemi sériemi a postupně se dozvídáme, že mají také spojitost s bytostmi zvanými jako Děti lesa.

Nabízí se tedy velká otázka. Chtěl Noční král pouze naplnit původní vizi Dětí lesa a symboly, které po sobě zanechával byly jakýmsi odrazem minulosti? Vzhledem k tomu, že nám bylo nejednou řečeno, že Noční král a Bílí chodci jsou samostatně smýšlející bytosti, je toto vysvětlení značně strohé. Opravdu neměl Noční král žádný jiný plán?

Pokračování na další straně…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz