Třetí epizoda Game of Thrones (Hra o trůny) klepe na dveře. Již toto pondělí se rozloučíme hned s několika postavami najednou. Stěžejní bitva o Zimohrad rozhodne o nastávajících událostech. Zdali Noční král zvítězí na plné čáře, nebo bude poražen, to zatím nevíme, stejně tak ani nevíme, kdo nás ve třetí epizodě opustí. V tomto článku se však podíváme na několik nejvhodnějších adeptů.

Theon Greyjoy

Prvním z možných adeptů je dědic Železných ostrovů, Theon Greyjoy. Ten se v osmé řadě zatím moc neukázal, přesto stihl zachránit svou sestru z Euronovy lodi a přispěchat na Zimohrad, aby mohl bojovat po boku svých přátel. Po vyslechnutí strategického plánu víme, že Theon a jeho lidé budou strážit Branna, který slouží jako návnada. Theon je tímto ušetřen přímé bitvy, ačkoli je možná ještě ve větším nebezpečí, pakliže bude čelit Nočnímu králi. Jeho charakter je tedy ve značném ohrožení.

Jaime Lannister

Dalším adeptem je Jaime Lannister, jehož život visí na vlásku od chvíle, kdy překročil brány Zimohradu. Za několik posledních let si nadělal spoustu nepřátel. Lidské nesváry však musí jít stranou, protože teď je nepřítel jen jeden. Jaime bude hrát v bitvě živých proti mrtvým velkou roli, povede jedno křídlo armády. Bude tedy na rozdíl od Theona v předních liniích. Bude mu i tentokrát přát štěstěna nebo se mu bitva s Nočním králem stane osudnou?

Podrick Payne

Méně výrazná, přesto důležitá postava. Přesně to je Podrick Payne. Tento nevinný sluha s velkým tajemstvím, které si pravděpodobně odnese do hrobu, sehrál v několika posledních řadách poměrně důležitou úlohu. Podricka, stejně jako mnoho dalších, můžeme vidět ve druhé epizodě 8. série, kde zazpívá krásnou píseň. Smrt Podricka by sice neměla na diváky až takový efekt, přesto by však mnohé ranila. I Podrickův život visí na tenkém vlásku.

Gendry

Kovář Gendry, se kterým donedávna osud nakládal jako s obyčejným hadrem. Gendry procestoval půlku Západozemí, snad ani ne proto, že by měl cestování rád, ale spíše proto, že jej k tomu okolnosti přinutily. Nakonec jej osud zanesl na Zimohrad, kde je velkým přínosem místní kovárny a kde také poprvé naváže intimnější kontakt se svou dlouholetou přítelkyní, Aryou Stark. Gendryho život je také v ohrožení. Jeho charakter dostal poslední dobou až podezřele moc prostoru. A jeho roztomilý románek s Aryou? Nesmíme zapomínat, že jde o Game of Thrones, svět, ve kterém štěstí opravdu nikomu nepřeje.

Sandor „Ohař“ Clegane

Sandor alias Ohař je muž, který se s ničím a s nikým nepáře. V posledních řadách se připojil k tzv. Bratrstvu bez praporců, se kterým se vydal až za samotnou Zeď, kde spatřil Bílé chodce a Nočního krále. Ohař je sice chlap jak hora, ale ani sebesilnější muž nedokáže porazit smrt. Jak si povede v bitvě s mrtvými, to uvidíme již toto pondělí.

Beric Dondarrion

Beric Dondarrion je muž, kterému smrt není cizí. Zemřel již šestkrát a pokaždé byl díky schopnostem Thorose z Myru a Pána světla přiveden zpět. Nyní, když je Thoros z Myru mrtev, čekají Berica těžké chvíle, jelikož už mu zbývá jen jeden život. Zdali jej Pán světla ochrání i v bitvě s mrtvými, není jisté. Jisté je jen to, že pokud zemře, není nikdo, kdo by jej přivedl zpět, a tak je i Beric, který tolikrát obživl, v ohrožení života.

Pokračování na další straně…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz