Úspěšný seriál Game of Thrones (Hra o trůny) je za námi. Příběh Písně ledu a ohně skončil definitivně osmou řadou. Jak říkají Greyjoyové: „What is dead may never die.“ A přesně to platí i pro Západozemí. Ačkoli náš oblíbený seriál skončil, neznamená to, že jsme tento fantasy svět navštívili naposled. HBO má v plánu hned několik nových projektů, z nichž se jeden začne natáčet již letos v létě!

Jak jsem zmínil již v úvodu, tak televizní stanice HBO plánuje hned několik nových projektů, které se budou odehrávat ve fantasy světě Game of Thrones (Hra o trůny). Autor knižní série, George R. R. Martin, prozradil, že když přiletěl do L. A. byly v plánu čtyři projekty. Než L. A. zase opustil, bylo na světě projektů již pět.

Pět projektů však nutně neznamená pět nových seriálů. Nicméně, jeden z těchto projektů se začne natáčet již letos v létě. Seriál zatím nemá oficiální název, avšak v loňském roce na svém blogu autor knižní série prozradil, že by se mohl jmenovat The Long Night. To se příliš nelíbilo tvůrcům nového seriálu, a proto je nejasné, zdali ponese skutečně tento název.

Co vše zatím o novém spin-off seriálu víme?

Seriál se bude odehrávat tisíce let před příběhem Game of Thrones.

HBO tak nový projekt považuje za prequel Game of Thrones (Hra o trůny) vzhledem k tomu, že příběhově bude kultovnímu seriálu předcházet. Nicméně časový rozdíl mezi těmito seriály bude opravdu znatelný a příběh Písně ledu a ohně nebude mít na nový projekt téměř žádný vliv.

„Příběh se bude odehrávat tisíce let před Game of Thrones (Hra o trůny). Seriál zachytí zlatý Věk hrdinů a jeho nejtemnější části. Od hrůzostrašných tajemství Západozemí až po vznik Bílých chodců. Jisté je jen jedno: Tenhle příběh zatím ještě neznáme.“

Mezi první členy hereckého obsazení patří britsko-australská herečka Naomi Watts. Její charakter zatím nebyl blíže specifikován. Víme jen to, že ztvární charismatickou postavu, která skrývá temné tajemství.

Mimo Naomi se můžeme těšit na jména jako Jonathan Whitehouse (Poldark), Miranda Richardson (Harry Potter a Ohnivý pohár), Naomi Ackie (Pán času), Denise Gough (Colette: Příběh vášně), Jamie Campbell Bower (Twilight sága: Nový měsíc), Sheila Atim (Harlots), Ivanno Jeremiah (Humans), Georgie Henley (Letopisy Narnie), Alex Sharp (Jak balit holky na mejdanech) a Toby Regbo (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny).

Jak jste mohli z několika málo řádků výše poznat, tak na novém seriálu se bude podílet i George R. R. Martin, tedy otec Západozemí a Východních zemí. Místo výkonného producenta zaujme scénáristka a producentka Jane Goldman (X-Men: První třída, Kingsman: Tajná služba).

George R. R. Martin svou účast na projektu potvrdil letos v květnu na svém blogu, kde zmínil, že je v plánu pět projektů, z nichž se tři pohybují krásně kupředu. První epizodu nejbližšího projektu, který se začne natáčet letos v létě, bude režírovat S. J. Clarkson, kterou můžeme znát např. z režisérského křesla seriálu Jessica Jones (2015).

Embed from Getty Images

Nový seriál z produkce HBO na televizní obrazovky nedorazí dříve jak příští rok, přesněji řečeno nejdřív jej uvidíme až rok po premiéře 8. série Game of Thrones (Hra o trůny). Jak prozradili sami tvůrci, tak se bude jednat o zcela odlišný pohled do Západozemí. Přesto, že rozpočet seriálu bude opravdu veliký, neuvidíme tentokrát žádné draky, Železný trůn ani Královo přístaviště.

V posledních týdnech začalo po internetu kolovat, že jeden z pěti projektů ze světa Game of Thrones (Hra o trůny) by mohl být potencionální sequel k ústřední sérii. Bohužel vás teď zklamu. Žádný sequel, tedy pokračování, se nekoná, alespoň zatím ne. HBO se k možnému pokračování některých dějových linií (např. Arya Stark, která odplula na západ od Západozemí) z Game of Thrones (Hra o trůny) vyjádřilo následovně:

„Game of Thrones (Hra o trůny) je seriál Dana [D. B. Weiss] a Davida [David Benioff]. Nechci vzít postavy z jimi vytvořeného světa, který vytvořili opravdu krásně, a vložit je do světa, který vytvoří někdo jiný. Chci nechat toto krásné dílo takové, jaké je. To je jeden z důvodů, proč nechceme udělat znovu ten stejný seriál. George [R. R. Martin] má obrovský svět, ve kterém je toho opravdu spousta. To je důvod, proč se snažíme dělat věci trochu jinak a nevytvořit znovu stejný seriál. To je také pravděpodobně jeden z důvodů, proč momentálně nechceme žádný sequel ani pokračování jedné z mnoha dějových linií Game of Thrones (Hra o trůny).“

Je zjevné, že Západozemí jen tak neopustíme. Pokud vše půjde podle plánu, příští rok tu máme nový spin-off seriál, který doufejme, bude stejně kvalitní, jako byl první seriál z tohoto fantasy světa. A jak to máte vy? Těšíte se na nové projekty, nebo pro vás tento svět skončil závěrem Game of Thrones (Hra o trůny)? Dejte nám vědět váš názor dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz