Když se řekne jméno Vladimír Furdík, jen hrstka lidí bude vědět, o koho se jedná. Když se řekne Noční král ze seriálu Hra o trůny, procento znalých se rapidně navýší. Skalní fanoušci Hry o trůny jistě ví, že postavu Nočního krále hrál slovenský herec Vladimír Furdík. V pondělí má epický seriál své finále, uvidíme poslední epizodu vůbec.

Vladimír Furdík (48 let)

Slovenský dablér, kaskadér a herec se narodil 1.7.1970 v Bratislavě. V roce 1990 se prosadil v Hollywoodu.

Poprvé se objevil před kamerou ve filmu Dračí prsten v roce 1994.

Jako kaskadér byl například ve filmech Tristan a Isolda (2006), Eragon (2006), nebo Skyfall (2012). V posledních letech se ale objevuje i jako herec – Princ z Persie (2010), Sherlock Holmes: Hra stínů (2011), a jako poslední z roku 2012 byla role ve filmu Prometheus.

Jako Nočního krále jsme jej mohli vidět poprvé v roce 2016 v 6. sérii, kdy nahradil herce Richarda Brakea. Roli mu nabídli po telefonu, kdy vůbec netušil, o co se jedná. Než mohl jako nemrtvý král při natáčení vyrazit na plac, trávil dlouhých 5-6 hodin v maskérně.

Když zrovna nenatáčí po světě, tak žije se svojí rodinou v Olomouci. S manželkou Denisou se seznámil na natáčení v Praze, mají spolu dvě dcery.

View this post on Instagram

Frozen lake battle double

A post shared by Vladimír Furdík (@vladimir_furdik_) on

-reklama-