Prázdné dialogy a nelogický scénář

Nesmyslné jednání některých postav však souvisí i s velkým množstvím příběhových děr, kterých bylo v osmé řadě, oproti řadám předchozím, opravdu mnoho. Bohužel, ne vždy šlo pouze o díry příběhové, tedy o chyby ve scénáři apod. Vzpomeňme si také na „zapomenutý“ kelímek od kávy ve čtvrté epizodě osmé řady.

-reklama-


Příběhových děr bylo v poslední řadě opravdu mnoho. Jmenovitě tedy např.:

  • Celá bitevní strategie ve třetí epizodě, která zpočátku působila velmi promyšleně, ale ve finále, leč bitva téměř ještě ani nezapočala, bylo zjevné, že jsou v ní velké mezery.
  • Pasivní Jon sedící na hřbetu Rhaegala.
  • Arya, která se proplížila mezi desítkami nemrtvých a Bílými chodci, aby nepozorovaně zavraždila Nočního krále.
  • Stejně tak můžeme zmínit i Eurona a jeho Železnou flotilu s velmi přesnou muškou. V dalším díle Eurona a jeho flotilu s velmi nepřesnou muškou.
  • Vojenský tábor přímo pod hradbami Králova přístaviště a mnohem víc…

Zbytečná linka s Bílými chodci

FOTO: reprofoto Youtube

S nečekanou smrtí Nočního krále skončila jedna z nejvíce zajímavých a nebezpečných dějových linek, se kterými jsme se mohli setkat. Noční král byl zabit mladou Aryou. Hrozba, která v seriálu rostla téměř osm let, byla zažehnána v jedné jediné epizodě.

Na smrti Nočního krále není nic špatného, snad jen to, že byla velmi rychlá a nic neříkající. Skon Nočního krále byl sice nečekaný, avšak velmi strohý. Nedozvěděli jsme se totiž vůbec nic o tom, co znamenaly tajemné symboly, které po sobě zanechával, ani o tom, jaké byly jeho motivy.

Nočního krále v seriálu ztvárnil slovenský kaskadér Vladimír Furdík. Na jeden z mnoha rozhovorů s ním se můžete podívat níže.

Co se však osmé řadě musí nechat…

Kritika je velmi jednoduchá záležitost. Abychom se zde nedívali pouze na to negativní, co nám osmá řada přinesla, podíváme se také na její světlé stránky.

Mezi velké plus finální řady patří jednoznačně neuvěřitelný soundtrack od výborného skladatele Ramina Djawadiho, který se postaral o hudební doprovod k celému seriálu po dobu jeho vysílání. Lze jen těžko říct, která skladba je ta nejlepší. Budeme-li se však bavit o osmé řadě, musíme zmínit minimálně tyto tři kousky.

Další velké plus osmé a poslední řady byly herecké výkony všech přítomných herců. Nejenže je seriál velmi dobře obsazen, ale také obsahuje skvělé herecké výkony. Když už jsme zmínili skvělou hudbu, výborné herecké výkony, musíme také zmínit vizuální stránku, která byla rovněž na velmi vysoké úrovni.

A co říkáte na finální řadu Game of Thrones (Hra o trůny) vy? Jak se vám líbil závěr dlouholeté epické ságy? Myslíte si, že knižní série dojde k jinému konci? Nebojte se nám napsat váš názor dolů do komentářů!

-reklama-