Mnozí z nás již netrpělivě vyhlíží premiéru osmé a zároveň poslední série skvělého fantasy seriálu Hra o trůny, který nám dělá společnost již od roku 2011. Vychází z románů od George R.R. Martina, jehož původní knižní Hra o trůny vyšla v roce 1996. První epizoda osmé série je naplánována na 15.4.2019. Vzhledem k tomu, že do premiéry zbývá ještě dost času, tak jsme si pro Vás připravili článek, kde můžete porovnat, jak se změnily hlavní postavy od první série. 

1Jon Snow – Kit Harington

Zdroj: hellomagazine.com

Také Vám chybí kudrnatá hříva Jona Sněha? Pravdou je, že při Jonově zmrtvýchvstání se kromě jiného změnil i jeho vzhled. Jon má za posledních sedm sérií za sebou neuvěřitelný příběh, vzhledem k tomu, že stouplo jeho postavení v Noční hlídce a byl korunován králem Severu. Ale jak zareaguje, když odhalí svůj skutečný původ?

2Sansa Stark – Sophie Turner

Zdroj: hellomagazine.com

Chudák Sansa! Jako malá holka nechtěla nic jiného, než si vzít krásného prince, mít s ním hodně malých princů a princezen a žít v krásném království po zbytek svých dní. Bohužel je to Hra o trůny, takže se jí nic z toho nesplnilo. V osmé sérii našla své místo jako Lady ze Zimohradu – i když to nebyla vůbec lehká cesta.

3Arya Stark – Maisie Williams

Zdroj: hellomagazine.com

Všemi fanoušky oblíbená vražedkyně by mohla mít jeden z nejbláznivějších příběhů ze všech. Poté, co viděla, jak její otec přišel o hlavu v Králově přístavišti, Aryina dlouhá cesta domů zahrnula i cestu do Bravoosu, aby se stala bezohledným zabijákem. Také sloužila Tywinu Lannisterovi jako šenk a nakonec se znovu setkala tváří v tvář se svým vlkem Nymerií.

4Brandon Stark – Isaac Hempstead Wright

Zdroj: hellomagazine.com

Jak si jistě vzpomínáte, Bran se nám v první sérii představil jako sladký hoch, který velmi miloval lezení po zdech, což se mu, bohužel, stalo i osudným. Poté, co se probudil z kómatu bez schopnosti chodit, stal se rukojmím, kterého vlekli celým Severem. Byl zrazen, přišel o všechny své přátele, vlka Léto a poté se stal Tříokou vránou, bytostí se schopností vidět minulost i budoucnost. Proto není divu, že stále vypadá, jako by neměl žádné emoce.

5Brienne of Tarth – Gwendoline Christie

Zdroj: hellomagazine.com

Od té doby, co jsme se s postavou Brienne z Tarthu setkali v druhé sérii, se snaží být čestnou bojovnicí. Začala jako členka královské gardy Renlyho Baratheona, po jehož smrti slíbila svou věrnost Catelyn Stark a nakonec jejím dcerám, Sanse a Aryi. No, nebylo to snadné!

6Tyrion Lannister – Peter Dinklage

Zdroj: hellomagazine.com

Tyriona jsme poznali s blonďatou hřívou typickou pro Lannistery v první sérii. V osmé sérii se jeho vzhled dramaticky změnil. Má tmavší vlasy a hustou bradku. Obrovskou jizvu, která mu zůstala po velké bitvě u Černovody, ani netřeba zmiňovat. Jeho utrápený pohled je však stále stejný!

7Jaime Lannister – Nikolaj Coster-Waldau

Zdroj: hellomagazine.com

Od prince „Krasoně“ s arogantním chováním až k zarostlému rytíři. Jaime měl snad nejzajímavější příběhovou cestu mezi všemi ostatními postavami v seriálu. Konec konců by jsme si mohli myslet, že vzhledem k jeho nechutnému činu v první sérii, kdy shodil Brana z věže, si fanoušky již nenajde, ale není tomu tak!

8Cersei Lannister – Lena Headey

Zdroj: hellomagazine.com

Kromě nového „pixie“ účesu a nového děsivého oblečení Cersei vypadá téměř stejně jako na začátku seriálu. Královna Sedmi království si prošla během sedmi sérií peklem, když přišla o všechny své děti. Nutno zmínit, že za většinu zlého si samozřejmě může sama. Jak její příběh skončí? Happy-end rozhodně nečekáme.

9Daenerys Targaryen – Emilia Clarke

Zdroj: hellomagazine.com

Po sedmi letech pokusů podmanit si všech Sedm království si Daenerys oblékla bílou kožešinu, aby se se svým novým milencem Jonem Sněhem vydala na Sever porazit armádu Bílých chodců. Naneštěstí si však ještě neuvědomila, že jsou s Jonem příbuzní, což by mohlo jejich vztah dramaticky ukončit. A nebo taky ne, přeci jen se jedná o Targaryeny že?

10Ser Davos – Liam Cunningham

Zdroj: hellomagazine.com

Ochránit své svěřence za každou cenu! Ze všech postav se ser Davos jako jediný moc nezměnil. Byl nám představen jako pobočník krále Stannise Baratheona ve druhé sérii a od té doby bojoval po jeho boku v několika bitvách, než se nakonec spojil s Jonem Sněhem, stal se jeho důvěrníkem a získal si respekt svými přesvědčivými projevy.

11Varys – Conleth Hill

Zdroj: hellomagazine.com

Lord Varys prošel během seriálu dlouhou cestou, jelikož většina jeho současníků, včetně Malíčka a velmistra Pycella, jsou dávno pod drnem. Ale přežije až do konce? Od první série víme, že se Varys vždy věnoval službě říši a nakonec se zavázal i oddaností Daenerys. Otázkou však zůstává, zda jeho loajalita vydrží až do samého konce.

12Samwell Tarly – John Bradley

Zdroj: hellomagazine.com

Podívejte se, kdo se během seriálu stál sebejistým mladým mužem. Poté, co mu jeho otec vyhrožoval, že ho zabije, když se nepřidá k Noční hlídce, Samwell našel svoje místo jako začínající Mistr, který se zamiloval do své divoké přítelkyně Gilly. Také je jednou ze dvou postav, která zná pravdu o Jonu Sněhovi. V osmé sérii se konečně dočkáme velkého odhalení a vysvětlení.

Co říkáte na proměnu jednotlivých postav z úspěšného seriálu Hra o trůny? Co všechno očekáváte od poslední série? Vaše odpovědi nám neváhejte napsat dolů do komentářů a také pravidelně sledujte náš web, aby Vám neunikla žádná z novinek.