Předposlední epizoda závěrečné série je venku. Epizoda s názvem „The Bells“ nám přináší pohled na bitvu o Královo přístaviště. Dlouho očekávaný střet Daenerys a Cersei nastal v 5. epizodě 8. série a byl opravdu velmi intenzivní. Postřehy, zajímavosti a ukázku na finální díl, to vše naleznete v našem shrnutí.

5. epizoda 8. série začíná s Varysem a jeho malou informátorkou, pomocí které šíří pravdu o Jonovi alias Aegonovi. Varysovo počínání však není dlouhé. Podobně jako Malíčka, tak i tohoto intrikáře a našeptávače nakonec čeká smrt. Varysova zrada je odhalena a potrestána přesně tak, jak Daenerys kdysi slíbila.

Následuje několik emotivních scén před bitvou, jako např. rozloučení Tyriona a Jamieho, nebo Jonovo pravděpodobně konečné odmítnutí Daenerys. Obě tyto scény měly velký význam. Tyrion a Jaime došli jakéhosi vzájemného smíření, zatímco Jonovo další odmítnutí Daenerys zásadně ovlivnilo nastávající události.

V Králově přístavišti všichni bedlivě očekávají příjezd dračí královny. Na všech hradbách jsou balisté, v Rudé baště se shromáždilo co nejvíce prostých lidí a před branami města se rozprostřela armáda Zlaté společnosti. Bohužel, nic z toho není Cersei platné. Daenerys se nelítostně snese na město, jako silná bouře.

Díky neustálému kličkování se jí podaří do několika minut spálit celou Železnou flotilu. Tím to však nekončí a Daenerys se zaměří na hradby, kde zničí všechny balisty. Dany, respektive její drak, Drogon, se tak nemusí bát, že by dopadl jako jeho dva sourozenci. Město je tedy téměř bezbranné a začne se vzdávat.

Porážka Cersei je zjevná. Lannisterská armáda v ulicích odhodí zbraně a městské zvony se rozezní. Bitva je dobojována. Nebo ne? Všichni ve městě se řídí prostým pravidlem. Zvuk zvonů znamená kapitulaci. Jak Daenerys však sama řekla Jonovi, když svou moc v Západozemí neupevní láskou, upevní ji strachem.

Bitva se proměňuje v jatka a obyvatelé města spolu s armádou Cersei jsou masakrováni zaživa. Jon a spol. chvíli pokračují v boji, než jim dojde, že žádná bitva už dávno není, město je zničení a Cersei je už dávno poražená. Armáda Severu tedy ustupuje a opouští trosky Králova přístaviště. Dothrakové a Neposkvrnění pokračují v jatkách i nadále.

Pokračování na další straně… 

-reklama-