A co osudy zbylých postav?

Jon Sníh alias Aegon Targaryen

FOTO: reprofoto Youtube

Dějová linka Jona byla v posledních řadách jednou z nejdůležitějších. Budeme-li brát události od 5. řady, stihl se Jon stát velitelem Noční hlídky, zabít Bílého chodce, zemřít, být vzkříšen, stát se králem Severu a zamilovat se do své tety, Daenerys.

To vše Jon stihl během tří sérií. V závěrečné řadě byla jeho linka rovněž velmi důležitou a Jona jeho cesta po malých krůčkách zavedla až do Rudé bašty, kde probodá svou milovanou. Vraždou matky draků si vysloužil místo v Noční hlídce.

Pro některé je Jonův osud tragickým. Jiní by zase řekli, že skončil na místě, kam doopravdy patří. Ať už máte na konec jeho příběhu jakýkoli názor, jedno je jisté. Sám Jon není ze své pozice zcela zklamán, vzhledem k tomu, že Noční hlídka byla jeho domovem po několik let.

Arya Stark alias Nikdo

Mladá Arya si toho v seriálu protrpěla opravdu hodně. Ve finální řadě si však získala srdce mnoha diváků především díky usmrcení krále mrtvých a noci tzv. Nočního krále. Arya se tak zase stala hrdinkou, o které se bude psát historie.

Po zabití Nočního krále ji cesty osudu zavedou opět do Králova přístaviště, kde chce zabít další hrozbu Západozemí. Její plány se však značně změní a Arya je nakonec svědkem obrovské genocidy, kterou provede v Králově přístavišti matka draků.

Na základě této zkušenosti ví, co musí udělat dál. Než se k tomu však dostane, postará se o matku draků sám Jon. Po časovém skoku ji pak vidíme po boku své rodiny. Nakonec můžeme vidět, jak mladá Arya odplouvá do nezmapovaných vod.

Sansa Stark alias královna Severu

Poněkud chladná Sansa Stark udělá v osmé a poslední řadě něco, o čem se už dlouhou dobu mluvilo. Oddělí nepoddajný Sever od Sedmi království a vytvoří tak samostatné a nezávislé království, ve kterém vládne svou rukou.

Sansa Stark, která byla dlouho řadu let v Králově přístavišti, kde trpěla silnou šikanu ze strany Lannisterů, později vězněna ve vlastní domovině a znásilněna nejmladším Boltonem, nyní vládne pevnou rukou Severu.

Tentokrát pro vás bohužel nemám ukázku na další díl. S Game of Thrones (Hra o trůny) jsme se jednou pro vždy rozloučili. To však neznamená, že se do Západozemí, případně do Východních zemí, nevrátíme. Ještě tento rok začne produkce spin-off seriálů, které se budou odehrávat dávno před příběhem Písně ledu a ohně.

A co říkáte na finále 8. série Game of Thrones (Hra o trůny)? Čekali jste takovýto konec? Dejte nám vědět dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

1
2
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.