HBO pokračuje v produkci kritiky uznávaných televizních sérií a připravuje nový prequel k seriálu „Hra o trůny“, který poskytne bližší pohled na historii Západozemí, konkrétně rodu Targaryenů. 

Za prequelem „House of the Dragon“, v doslovném překladu „Rod draka“, stojí scénárista Ryan J. Condal a autor knižní série Píseň ledu a ohně, na které je založen samotný seriál Hra o trůny, George R. R. Martin. Do role režiséra pilotního dílu byl obsazen Miguel Sapochnik, jenž má na svém kontě mnoho dílů ze série „Hra o trůny“, včetně úspěšných epizod jako „Tvrdodomov“ a „Bitva bastardů“.

Předlohou pro novou sérii bude Martinova kniha Oheň a krev, která přibližuje dějiny Targaryenského rodu. Casey Bloys, prezident HBO Programming, oznámil objednávku deseti epizod nového prequelu při představení nové streamovací služby HBO Max. Tato zpráva přichází chvíli po zrušení jiné připravované prequel série, ve které se měla představit australská herečka Naomi Watts. 

„Svět Hry o trůny je bohatý na příběhy. Spolu s Miguelem, Ryanem a Goergem se těšíme na objevování původu rodu Targaryenů a dávných časů Západozemí“ řekl Bloys. Datum premiéry zatím není jasné, ale vzhledem k tomu, že byl prequel oznámen teprve nedávno, na obrazovky se dostane nejdříve v roce 2021. „Hra o trůny“ byla zakončena v květnu 2019 a od té doby se tvůrci snažili přijít na způsob, jak její úspěch zopakovat.

Streamovací služba HBO Max, která bude nabízet všechny filmy a pořady z knihovny HBO, bude spuštěna v květnu 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz