Romantický film Hříšný tanec v hlavních rolích s Patrickem Swayzem (†57) a Jennifer Grey (59) sklízel ihned od své premiéry 21. srpna 1987 obrovské úspěchy a diváci jej milují dodnes. Zatímco Swayzeho role Johnnyho Castla katapultovala mezi nejžádanější herce v Hollywoodu, Grey se od devadesátých let do paměti diváků příliš nezapsala.  

Od legendárního tanečně-hudebního filmu Hříšný tanec uplynulo přesně 32 let a Jennifer Grey toho mezitím stihla opravdu hodně. Randila s největšími hollywoodskými hvězdami, vyhrála americkou televizní reality show a zahrála si v několika filmech a seriálech. Herečka se však nikdy pořádně neprosadila.

Ještě než zazářila po boku Patricka Swayzeho, objevila se ve filmech „Cotton club“ (1984), „Vítězové“ (1985) nebo „Volný den Ferrise Buellera“ (1986). Všechny tyto snímky byly kritiky velmi dobře hodnoceny, stejně jako „Hříšný tanec“ (1987) a následující film „Gandahar“ (1988). Na začátku 90. let podstoupila plastickou operaci nosu, po které ji často nemohli její přátelé ani rodina poznat. Byl to právě její nos, který ji činil mezi ostatními herečkami výjimečnou, ona sama však byla opačného názoru. Později operace litovala. „Na operační sál jsem vstoupila jako celebrita a ven vyšla jako totální nula,“ řekla pro magazín The Mirror v roce 2012. „Té operace mi byl čert dlužen. Už navždy budu tou kdysi slavnou herečkou, kterou dnes nikdo nezná, protože si nechala upravit nos.“

Jennifer Grey dnes, FOTO: Profimedia, Splash

V devadesátých letech se objevila v několika neúspěšných filmech a jako host také v seriálu „Přátelé“ (1995). Sama sebe si zahrála v sitcomu „Však ty víš“ (1999), kde si neustále dělala legraci ze své operace nosu. Po roce 2000 ještě znovu zkoušela štěstí u filmu, avšak na úspěchy z 80. let minulého století nikdy nenavázala. Prosadila se ale v seriálech, zahrála si například v „John ze Cincinnati“ (2007) nebo „Red Oaks“ (2015). V roce 2010 byla herečka jednou ze soutěžících v reality show „Dancing with the Stars“, u nás známé jako „Když hvězdy tančí“, kterou vyhrála.

Po dlouholetých vztazích s Matthewem Broderickem, Michaelem J. Foxem a Johnnym Deppem se Jennifer v roce 2001 provdala za Clarka Gregga. Ten je dnes známý především jako Agent Coulson ze série filmů a seriálů z komiksového světa Marvelu. Mají dceru Stellu a v roce 2006 si spolu zahráli ve filmu „Cesta za Vánocemi“.

Clark Gregg, Stella Gregg a Jennifer Grey na premiéře filmu ‚Captain Marvel‘ v březnu 2019, FOTO: Profimedia, Camerapress

Naposledy se herečka objevila ve filmu „Untogether“ (2018) a aktuálně pracuje na snímku „Bittersweet Symphony“ (2019), další filmové či seriálové projekty prozatím neplánuje.

-reklama-