Od premiéry divácky oblíbeného romantického filmu Hříšný tanec letos uplynulo již třiatřicet let. Menší roli si po boku hereckých hvězd jako Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach nebo Kelly Bishop zahrála i Jane Brucker. Ztvárnila sestru „Baby“, Lízu Housemannovou. Jak se herečka změnila, se podívejte v našem článku.

Celým jménem Jane Rachel Brucker je americká herečka a scenáristka, narozená 14. května 1958. Na umělecké škole vystudovala divadlo a poté působila s improvizační skupinou (First Amendment) v New Yorku. Jedním z jejich spolužáků byl i známý americký herec Bruce Willis.

První malou roli před kamerou získala když jí bylo 10 let v seriálu One Life to Live. Poté přišla delší pauza a zahrála si až v roce 1986 epizodní roli v seriálech Miami Vice a Kriminální příběhy. O rok později přišla role v Hříšném tanci. Poté si zahrála již jen ve filmech Návrat do rodného města, Vražda na Broadwayi a Vrať se ke dřezu! z roku 2005, což byl její poslední herecký počin, a seriálech Wiseguy, Doctor Doctor a Ellen. Herectví se již nevěnuje a píše scénáře. Také se každoročně účastní projektu na podporu týraných dětí.

V letech 1986 až 1993 byl jejím manželem americký herec Brian Edward O’Connor (67), se kterým má dceru Sally (nar. 1989). V roce 2001 se provdala za fotografa Raula Vegu, se kterým má dceru Rachel (nar. 2003).

Píseň „Hula Hana„, kterou zpívá Líza v závěru Hříšného tance, složila Jane Brucker sama. Max Cantor, který si zahrál číšníka Robbieho uhánějící právě Lízu, zemřel již v roce 1991 na předávkování heroinem ve věku 32 let.

FOTO: -FRA,-JJ,-JJdwn,-JJJr,-JJSE, Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA