Terry Eugene Bollea, známější pod přezdívkou ,,Hulk Hogan“, oslaví brzy své 67. narozeniny. Pojďte se podívat na život jedné z největších wrestlingových ikon, která se zároveň nebála popadnout do ruky kytaru a svým proslovem motivovat co největší počet lidí.

Terry Eugene Bollea se narodil 11. srpna 1953 v městském státě Augusta v americké Georgii, avšak záhy se s rodiči přestěhoval na Floridu. Během dospívání hrál baseball, kde jako nadhazovač vynikal, a tak si jej zanedlouho všimli zástupci týmu New York Yankees a Cincinnati Reds. Bohužel osud jeho kariéru překazil v podobě zranění ruky, nicméně jak sám Hogan později prohlásil: ,,Byla to ta nejlepší věc, která se mi kdy mohla stát“. Kdyby totiž v baseballu pokračoval, nikdy by nepocítil kouzlo wrestlingu. O ten se začal zajímat v 16 letech, přičemž nejdříve sport sledoval v televizi a poté docházel jako divák na utkání v hale Tampa Sportatorium. Poté, co si všiml tehdejší hvězdy Billyho Grahama, začal trénovat v posilovně, aby se taktéž mohl stát wrestlerem a vypadat ,,mohutně“.

Hogan začal studium na místní univerzitě, avšak odešel kvůli svému koníčku v podobě hudby. Od roku 1976 společně s posilováním vystupoval jako baskytarista kapely Ruckus, která v Tampě získala velkou popularitu. Jednotlivá vystoupení si chodili poslechnout i známí wrestleři včetně Jacka a Geralda Brisco – dvou bratrů zápasících v ringu společně. Jelikož v té době Hogan do svého posilování zahrnul i zvedání těžkých vah, už vypadal fyzicky velmi dobře. To byl impuls k tomu, aby se bratři Briscové zeptali trenéra Hira Matsudaye, zda-li by byl ochoten si začínajícího zápasníka vzít pod svá křídla a vytrénovat z něj hvězdu. Ten souhlasil a společně se špičkovými trenéry se dali do práce. Aby Matsuday ještě navýšil svůj respekt, Hoganovi v ringu při jednom zápase zlomil nohu.

Za start jeho profesionální wrestlingové kariéry by se dal považovat rok 1977. V tu dobu totiž převzal titul ,,Super-drtiče“ po zápasníkovi Don Jardineovi a vyrazil do ringu proti Brianu Blairovi. O několik měsíců později Hogan trenéra Hira Matsudaye opustil, aby se mohl připojit ke Whitneymu Bridgesovi a jeho soukromému klubu Anchor na jihu Floridy. Společně si pak díky silnému přátelství otevřeli vlastní posilovnu.

Roku 1982 se objevil ve snímku Rocky 3, kde si střihl postavu boxera Thunderlipse. Ta ho vynesla do širšího povědomí veřejnosti a po roce přešel k World Wrestling Federation, které pomohl zformovat moderní wrestling s atraktivními prvky boje a boxu tak, jak ho dnes známe. Poté několikrát vybojoval titul WWF a díky předešlému vystoupení v talkshow Lou Ferriga, který ho díky své váze a velikosti svalů nazval ,,Hulkem“, byl tak celému světu znám jako Terry „the Hulk“ Bollea (či také Sterling Golden) a později jen jako Hulk Hogan.

Co se týče dalších televizních a filmových projektů, tak jsme jej mohli zahlédnout v pokračování Gremlins 2 (1990) či rodinných komediích Vesmírné komando (1991), Pan chůva (1993), 3 Ninjové v zábavním parku (1998) či akčních snímcích Stínové komando 1 (1997) a 2 (1999)Poklad pirátů (1998). Účinkoval také v celé řadě reklam na nejrůznější produkty a svůj hlas propůjčil jak sám sobě ve wrestlingových videohrách, tak i dalším postavám z různých videoher.

Embed from Getty Images

A co dělá vysloužilý wrestler dnes? Rád se ukazuje v posilovně a sushi barech se svými přáteli. Většinu času tráví doma, kde ho navštěvují děti z prvního manželství Brooke (*1988) a Nick Hogan (*1990). V roce 2010 se oženil se svou nynější manželkou Jennifer McDaniel, která je o dvacet let mladší.

Na motivy Hoganova života vznikne příští rok celovečerní biografický snímek, který nejspíše zamíří na streamovací platformu Netflix. V hlavní roli uvidíme charismatického Chrise Hemswortha. Režie by se měl chopit Todd Phillips (Joker, Taxikář) a Scott Silver. Na aktuální Hoganovu formu se můžete podívat na videu níže.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz