6. října se v Praze v Kongresovém centru splnil sen mnohým knihomolům. Uskutečnil se tam totiž třetí ročník knižního festivalu Humbookfest, což znamená možnost se uvidět s vašimi oblíbenými autory, zběsilé nákupy zlevněných knih, nové známosti s lidmi se stejnými zájmy, ale hlavně spousta zábavy.

Rovnou musím říct, že Humbook byl moje první velká knižní akce, které jsem se kdy účastnila, takže nejsem schopná jakéhokoli srovnávání s jinými podobnými událostmi. Spousta lidí, kteří jsou pravidelnými účastníky knižních festivalů a veletrhů, se ale dala slyšet, že z letošního Humbookfestu si odnesli jedny z nejkrásnějších zážitků svého života. A já s nimi musím souhlasit.

Ani si nedokážete představit, jak jsem se na onu osudovou sobotu těšila. Byla jsem dokonce tak nadšená, že jsem se v pátek večer snažila krotit, abych svá očekávání nevyhnala do takových výšin, že bych pak nutně skončila zklamaná.

Hlavními hvězdami dne byli samozřejmě zahraniční autoři. A to mladičká Estelle Maskame (série Víš, že tě miluju?), Claudia Gray (série Ohnivák a knihy inspirované filmy Star Wars), Sara Raasch (série Sníh nebo popel) a Sebastien de Castell (Divotvůrce). Setkat jste se tu ale mohli i s tuzemskými autory jako jsou Pavel Bareš (Projekt Kronos), Petra Stehlíková (Naslouchač), Petra Machová (Dračí město) a také Karel Kovář, kterého jistě spousta zná jako slavného youtubera Kovyho.

https://www.instagram.com/p/BomT6Ctlobk/?taken-by=humbook

Pro všechny kreativní kutily tu navíc byla spousta možností, jak se vybouřit. Navštívit jste tak mohli přednášku Pavla Renčína o tvůrčím psaní či si poslechnout pár rad, jak začít úspěšně natáčet na booktube (tzn. natáčet videa na Youtube o knihách). A pokud by vám to stále nebylo dost, byla tu i dílna, ve které si ti zručnější z nás měli možnost vyrobit něco na památku. Jak tedy vidíte, bylo tam toho dost, dokonce tolik, že člověk až nevěděl, kam má jít dřív.

-reklama-