Mexický herec Jorge Antonio Guerrero, jenž ve filmu Roma ztvárnil Fermína, zřejmě bude muset sledovat udílení Oscarů na dálku. Nepodařilo se mu získat víza do Spojených států amerických a jeho účast na každoroční akci v Los Angeles je v ohrožení. 

91. ročník slavnostního předávání Oscarů klepe na dveře, a tak se na internetu neustále spekuluje o tom, kdo získá Oscara za nejlepší film. I přesto, že se mezi nominovanými objevili snímky jako Bohemian Rhapsody, Zrodila se hvězda nebo Black Panther, jedním z největších favoritů na vítězství zlatého plešouna je právě mexický film režírovaný Alfonsem Cuarónem. V populárním snímku se objevili především mexičtí herci. Jedním z nich je i Jorge Antonio Guerrero.

noticiasaominuto.com

Šestadvacetiletý Jorge si o turistická víza zažádal již třikrát, ale ani jednou mu bohužel nebylo vyhověno. Při posledních dvou pokusech se za něj přimluvila i služba poskytující filmy online Netflix, na které je možné snímek Roma zhlédnout, a několik filmových tvůrců. Guerrero v rozhovoru pro magazín Quien řekl, že se kvůli zamítnutým vízům nemohl zúčastnit Zlatých glóbů ani slavnostního promítání černobílého dramatu. Také prozradil, že mu při rozhovoru nepomohl ani zvací dopis od producentů.

„Vzal jsem si sebou zvací dopis, ale nechtěli ho číst,“ řekl magazínu. „Poslední pokus byl nezapomenutelný, protože všichni, kteří se mnou vedli rozhovor, vypadali opravdu naštvaně.“ Nicméně mladého herce zamítnutí neurazilo: „Nikdo mi nic neudělal, to je jasné. Kolika dalším lidem se toto také stalo?“ Snímek Roma si vysloužil 10 nominací, včetně nejlepšího filmu a nejlepšího ženského výkonu v hlavní roli. Na to, zda nějakou nominaci promění ve vítězství, si budeme muset počkat do 25. února. 

-reklama-