Mnichovského herce Gedeona Burkharda znají diváci především díky roli Alexe Brandtnera z úspěšného seriálu Komisař Rex a také jako Chrise Rittera z akční série Kobra 11. Od jeho nejslavnější role po boku čtyřnohého Rexe uplynulo již více než 20 let, herec však od té doby pracovně nezahálel a udržuje se i po padesátce ve skvělé formě.

Gedeon Burkhard se narodil 3. července 1969 v Mnichově, pochází z herecké rodiny a jeho dráha na jeviště a před kameru byla od dětství přímá. Od roku 1980 se pravidelně objevoval ve filmech a televizních seriálech (např. i v koprodukci, natáčené v Čechách – seriál Náhrdelník). Životní úspěch mu však přinesl až Komisař Rex – kvůli své roli začal trénovat i box, aby jeho seriálové rvačky se zločinci vypadaly co nejvěrohodněji.

To ovšem neznamená, že by jím mladý herec hodlal završit svou kariéru i nadále hraje v různých filmech a seriálech. Vidět jsme jej mohli například ve snímcích Poslední vlak (2006), Hanebný pancharti (2009), Lída Baarová (2016) nebo Ronny & Klaid (2018) a seriálech Náhrdelník (1992), Komisař Rex (1995-2001), Kobra 11 (2007-2008) či Blutige Anfänger (2020).

Ačkoliv letos v červenci oslavil dvaapadesáté narozeniny, stále si udržuje dokonalou postavu a těší se na další herecké příležitosti. Aktuálně natáčí filmy Born Guilty, Vril a Ach Du Scheisse, které budou mít premiéru v příštím roce. V repríze Komisaře Rexe jej diváci mohou vídat každé odpoledne na Primě.

Rok pobýval ve Spojených státech, kde hodně surfoval a věnoval se vodním sportům. Dnes si rád zahraje golf, který tam také začal hrát. Je velký fanda motorismu, když byl mladší, dělal motokros, později se pustil do motokár.

V roce 1996 se v Las Vegas oženil s B. Cunninghamovou. Manželství skončilo rozvodem po čtyřech měsících. V roce 2004 se jemu a jeho dnes už bývalé přítelkyni Filomeně Iannacone narodila dcera Gioia Filomena. Se současnou přítelkyní, producentkou Anikou Bormann, žije v Berlíně.

Zdroj informací: imdb.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR