Mladá herečka Millie Bobby Brown, která se do povědomí diváků zapsala hlavně díky roli „El“ v seriálu Stranger Things, právě slaví své 17. narozeniny. Za svou poměrně krátkou hereckou kariéru toho již stihla opravdu hodně a z malé ustrašené holky vyrostla krásná mladá dáma.

Herečkou se stala již v 8 letech

Millie Bobby Brown se narodila 19. února 2004 ve Španělsku britským rodičům. Když jí bylo 8 let, vzali ji na casting do seriálu Once Upon a time In Wonderland (2013). Ve velké konkurenci uspěla a získala roli malé Alenky. Svou přirozenou barvu vlasů v seriálu vyměnila za blonďatou paruku, na její charisma to však nemělo žádný vliv.

Kvůli její herecké kariéře přišli její rodiče téměř na mizinu

Kelly a Robert Brownovi byli pro kariéru své dcery schopni obětovat doslova cokoliv. Několikrát se stěhovali, nejprve ze Španělska do Spojených Států, poté několikrát mezi americkými státy, aby byla Millie vždy co nejblíže k místu natáčení. Tyto časté přesuny je stály značné finance, a proto si museli vypůjčit peníze od manažera své dcery, aby byli schopni pokrýt vysoké náklady. Peníze již samozřejmě vrátili.

Herečka trpí od narození vážnou vadou sluchu

Málokdo ví, že dívka na jedno ucho trpí onemocněním, které způsobuje nejprve částečnou a postupem času i úplnou ztrátu sluchu. I přes osud, který ji za pár let nejspíše čeká, se však herečka nehodlá nechat nijak omezovat.

Videohra The Sims 4 se může pyšnit jejím odkazem

Nebo přesněji řečeno jejím hlasem. V roce 2018 totiž ve hře proběhla událost s názvem „Výzva pozitivity“, ve které mohli hráči svému Simíkovi (postavě, za kterou hrají a kterou si vytvořili) díky různým úkolům získat zajímavé odměny, jako je výzdoba pokoje či různá ocenění. Celou touto akcí hráče neprovázel nikdo jiný, než samotná Millie.

Kapitola Stranger Things

Po obsazení do populárního seriálu si herečka musela oholit hlavu, což se nelíbilo nejen jí, ale také jejím rodičům, kteří dokonce chtěli, aby Millie roli odmítla. Produkce je nakonec k odváženému kroku přiměla, údajně pomohla vizáž Charlize Theron ve snímku Šílený Max: Zběsilá cesta (2015). Zajímavostí také je, že postava El v první sérii Stranger Things (2016) neřekla více než 250 slov. Za tuto roli byla také již 2x nominována na televizní cenu Emmy.

První polibek v životě

A když už jsme u Stranger Things, tak právě tady se Millie Bobby Brown dočkala svého vůbec prvního polibku v životě, a to od hereckého kolegy a kamaráda Finna Wolfhardea (Mike Wheeler). Sama tuto zkušenost popsala následovně: „Byl to zvláštní zážitek. Natáčet romantickou scénu s tolika lidmi, kteří se na Vás koukají, je opravdu něco!“ 

Nejmladší velvyslankyně organizace UNICEF

Dětský fond OSN se na konci listopadu 2018 rozrostl o nečekaný přírůstek. Millie Bobby Brown veřejně vystoupila a oznámila, že se stává velvyslankyní této organizace za účelem boje za snížení chudoby a šikany ve světě. Chce upozorňovat na problémy ve světě, kdy jde kromě chudoby také o hladomor, různé nemoci či přístup ke vzdělání.

Majetek v řádu milionů dolarů

Na začátku loňského roku se hodnota majetku této herečky vyšplhala do celkové výše 10 milionů dolarů. Často dostává nabídky také na nejrůznější reklamní spolupráce. Millie byla také v roce 2018 zařazena mezi 100 nejvlivnějších osobností časopisu Time.

Nejlepší kamarádka

Společně s mladou tanečnicí Maddie Ziegler, kterou do svých videoklipů obsazuje zpěvačka Sia, tvoří Millie nerozlučnou kamarádskou dvojici. Herečka za ní po jednom z koncertů přišla do zákulisí a začali se bavit o tanci. Slovo dalo slovo a od té doby jsou holky velké kamarádky.

Strach jako každý jiný

Ačkoliv herečka se do role odvážné El ve Stranger Things vžila přímo ukázkově, přiznala, že se od malička velice bojí tmy. Několika náznaků jsme si mohli všimnout také v seriálu. Například během scén, kde se okolo El vytvoří černý prostor, aby mohla pomocí svých schopností vyhledat své přátele, šlo na herečce poznat, že se nejedná pouze o předstírané emoce.

Letos herečku uvidíme ve filmech Godzilla vs. Kong. Naposledy zářila ve filmu Enola Holmes od Netflixu. Do budoucna o ní rozhodně ještě uslyšíme.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.