Píše se rok 1998 a v USA vyšel nový seriál – Sex ve městě. Novinářka Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) se přestěhuje do New Yourku a postupně se seznámí se 3 ženami, které se stanou jejími nejlepšími přítelkyněmi – Samanthou Jones (Kim Cattrall), Charlottou York (Kristin Davis) a Mirandou Hobbes (Cynthia Nixon). Seriál z produkce HBO měl 6 sérií a vznikly i dva stejnojmenné filmy – Sex ve městě (2008) a Sex ve městě 2 (2010). Pojďme se podívat, jak se od té doby změnili hlavní představitelé.

elle.com

1Carrie (Sarah Jessica Parker)

cosmopolitan.com

Během šesti sezón (a dvou filmů) byla Parker tváří (a to doslova) a hlasem Sexu ve městě. Za svou práci byla oceněna dvěma cenami Emmy (2001 a 2004) a získala čtyři Zlaté glóby za nejlepší herečku v komediálním seriálu. Její kariéra neskončila s tímto seriálem, ale nadále natáčí a také o sobě dává vědět na svém oficiálním účtu na instagramu.

2Charlotte (Kristin Davis)

cosmopolitan.com

U tohoto seriálu pracovala Davis již podruhé se scénáristou Darrenem Starem. Oba dva již spolupracovali na Melrose Place (pamatujete si Brooke Armstrong?). V roce 2014 Davis vydala veřejnou omluvu, že povzbuzovala fanynky seriálu, aby nosily podpatky. „Cítím se ohledně podpatků vina“ prohlásila v The Sunday Telegraph. „Vypadalo to, že se snažíme ženám říkat: Měli byste nosit podpatky, jako my.“ K tomu dodala „teď je mám jen zřídka na nohou. Bolí to, když si je dám – musíte se s nimi naučit, a to vyžaduje hodně praxe.“

3Samantha (Kim Cattrall)

cosmopolitan.com

Poté, co několikrát roli Samanthy odmítla, Cattrall nakonec souhlasila a v seriálu HBO se objevila. V roce 2003 získala dokonce Zlatý glóbus za nejlepší vedlejší herečku. V následujících letech po ukončení seriálu pokračovala v práci na mnoha televizních pořadech a seriálech a získala role i v celé řadě filmů. Ať už ale bude hrát jakoukoliv postavu, Samathu Jones jí nikdo neodpáře.

4Miranda (Cynthia Nixon)

cosmopolitan.com

Nixon se připojila k natáčení Sexu ve městě jako ostřílená herečka z Brodwaye. V roce 2004 získala Emmy za nejlepší vedlejší herečku v komediálním seriálu po šesti sezónách role Mirandy Hobbesové. V březnu 2018 Nixon oznámila, že kandiduje na guvernérku státu New York. Její kampaň se zaměřuje na problematiku rovnosti příjmů, všeobecné zdravotní péče a zastavení masového věznění.

5Pan Božský (Chris Noth)

cosmopolitan.com

Bez ohledu na to, zda si myslíte jestli Carrie a Božský patří k sobě, nikdy nebylo pochyb o tom, že Nothova role opakovaného milence, a následně díky filmu i manžela, je jedním z hlavních pilířů příběhu. Po ukončení seriálu jsme jej mohli vidět například v seriálech Zákon a pořádek: Zločinné úmysly nebo Dobrá manželka.

6Stanford (Willie Garson)

cosmopolitan.com

Garson a S. J. Parker od natáčení seriálu zůstávají nejlepšími kamarády. V průběhu let od finálové série Sexu ve městě se Garson objevil například v Kriminálce Miami nebo Hawaii Five-0.

7Trey (Kyle MacLachlan)

cosmopolitan.com

Charlotte a Treyovi nebylo souzeno být spolu, ale krátce zpestřili svým vztahem třetí a čtvrtou sérii. MacLachlan se objevil v dalších filmech a seriálech, například jako doktor v Agents of S.H.I.E.L.D., Zoufalých manželkách a naposledy se objevil v městečku Twin Peaks.

8Steve (David Eigenberg)

cosmopolitan.com

Eigenberg se objevil po boku Nixon jako její partner a následně manžel a otec jejího dítěte. Drama v jejich vztahu nastalo poté, co Mirandě přiznal nevěru. Ona mu ji však odpustila. Stále můžeme Davida Eigenberga vidět v televizi. Je jedním z hasičů v seriálu Chicago Fire.

9Magda (Lynn Cohen)

cosmopolitan.com

Tato pětaosmdesátiletá herečka je stále vitální, aktuálně natáčí další filmy a vidět jsme ji mohli i například v roce 2013 v Hunger Games. Cohen už měla za sebou spoustu rolí ještě než se stala hospodyní a chůvou v rodině Mirandy.

10Anthony (Mario Cantone)

cosmopolitan.com

Od svých dnů v seriálu Sex ve městě Cantone pokračoval ve své kariéře a objevil se v dalších seriálech, filmech i TV pořadech. V seriálu hrál gaye, později si vzal Stanforda. Cantone je opravdu gay a v roce 2011 si vzal Jerryho Dixona.

11Harry (Evan Handler)

cosmopolitan.com

Stejně jako Charlotte, i fanoušci si zamilovali Harryho, a to ne moc dlouho poté, co se začal podílet na rozvodu Charlotte a Treye. Po skončení natáčení se Handler objevil v epizodách Californication a American Crime Story.

12Smith (Jason Lewis)

cosmopolitan.com

Kdy jste si uvědomili, že Smith je sexy? Bylo to, když on a Samantha vyváděli na židli na posteli? Nebo se tak snad stalo když se objevil jako reklamní model pro Absolut Hunk na Times Square? V současné době má Jason Lewis roli ve fantasy drama seriálu stanice NBC Midnight, Texas. Hraje padlého anděla jménem Joe Strong.

13Aidan (John Corbett)

cosmopolitan.com

Po všech těch letech je stále těžké uvěřit, že chlapík z komedie Moje tlustá řecká svatba je ten stejný člověk, který hrál i Aidana, jednoho z osudových mužů Carrie. Ale je to tak. Corbettova kariéra po Sexu ve městě zahrnovala seriály i filmy, aktuálně natáčí nové filmy.

Další, kteří měli svoji roli v Sexu ve městě:

Victoria (Jennifer Coolidge)

cosmopolitan.com

Enid (Candice Bergen)

cosmopolitan.com

Bill (John Slattery)

cosmopolitan.com

Aleksandr Petrovsky (Mikhail Baryshnikov)

cosmopolitan.com