Je mu sice pouhých 11 let, za sebou už má však spoustu filmových i seriálových rolí a ty další ho teprve čekají. Kdo je Ian Armitage? Pojďte se podívat na život vycházející Hollywoodské hvězdy.

Ian Armitage se narodil 15. června 2008 v americké Georgii, momentálně však žije se svými rodiči ve městečku Arlington ve Virginii. Jeho otec, Euan Morton, pochází ze Skotska a jako herec a zpěvák sklízí jeden úspěch za druhým. Jeho matka je bývalá divadelní producentka a Ianova osobní učitelka z domova. Herec nemá žádné sourozence.

Iainova kariéra začala v roce 2014, kdy na videoportál YouTube pod dohledem svých rodičů postupně nahrával recenze divadelních představení místního divadla v Georgii, ale i jinde po státech. Ty se krátce po zveřejnění staly virálními a sledovanost každé ukázky neustále rostla. Stoupal zájem jak diváků, tak i médií. Jednoho dne totiž rodinu Armitageových oslovila divadelní společnost v čele s agenty, kteří s malým Iainem po domluvě podepsali smlouvu, díky které mohl hned následující rok při slavnostním předávání cen Tony hostovat na červeném koberci v roli moderátora po boku slavného novináře Perez Hiltona.

Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 2017, kdy si zahrál malého Thea v jedné z epizod seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (1999-nyní). První větší roli si zahrál na televizní stanici HBO v pořadu Sedmilhářky (2017-nyní), kde ztvárnil postavu Ziggyho Chapmana. Objevil se rovněž v celovečerním filmu Skleněný zámek (2017) od režiséra Destina Daniela Crettona, a to v kůži Briana. V témže roce se dále objevil ve filmech Nejsem tady (Michelle Schumacher) a ,,Naše duše v noci“ (Ritesh Batra).

Embed from Getty Images

Zatím nejčerstvější nabídka přišla do Iainova hledáčku od stanice CBS, a to v podobě malého Sheldona Coopera ze stejnojmenného seriálu Malý Sheldon (2017-nyní), jenž je spin-offem (a zároveň prequelem) jednoho z nejslavnějších seriálů všech dob – Teorie Velkého Třesku (2007 – 2019). Ian se ve volném čase rád věnuje kouzlení, čtení, stepování a výletům do přírody. Není zastáncem sociálních sítí, avšak sám občas přidává fotky na Instagram. Jeho nejoblíbenějším autorem je William Shakespeare.

Seriál Malý Sheldon běží na televizních obrazovkách TV Nova i u nás, a to každý všední den od 12:45 – 13:05. Viděli jste už alespoň jeden díl? Podělte se o své názory dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Arlingtonmagazine.com
Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.