Český televizní a divadelní herec, idol dívčích srdcí a prototyp „slušňáka“ i playboye Lukáš Vaculík má důvod k oslavám. Před 58 lety se totiž narodil. Jak šel čas s oslavencem, se podívejte v našem článku.

Lukáš Vaculík se narodil 8. června 1962. Vystudoval pražskou konzervatoř a poté získal angažmá v Městských divadlech pražských, dále v Divadle Rokoko, Činoherním klubu a dalších.

FOTO: FTV Prima

Jeho první filmové role přišly, když mu bylo 16 let a to v Lásky mezi kapkami deště a Cukrárna. Do povědomí českého diváka se zapsal v roce 1982 snímkem Vítr v kapse, kde se poprvé objevil po boku Sagvana Tofiho. Pro úspěch se poté spolu znovu objevili ve filmech Kamarád do deště a Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu. Další filmy, které ho proslavily, jsou Láska z pasáže nebo Tankový prapor. Z jeho herecké filmografie ještě jmenujme například pohádky z Pekla štěstí a Princezna ze mlejna, Příběh kmotra, Vybíjená nebo Metanol. Zahrál si i v několika úspěšných seriálech, například Dobrá voda, Třetí patro, Černí baroni, Strážce duší, Četníci z Luhačovic a jako poslední Temný kraj.

Dvojice Tofi-Vaculík se objevila spolu opět před diváky v muzikálu Děti ráje, který i po letech stále slaví velký úspěch.

Má dvě děti, syna Lukáše a dceru Alexandru. Žije s partnerkou Alexandrou. Jeho neteř je česká herečka Šárka Vaculíková, známá hlavně díky roli Adriany v nekonečném seriálu Ulice. Herec se snaží své soukromí střežit a bulvár si na něj tak moc nepřijde.

Lukáš Vaculík má dnes narozeniny 🙂

Zveřejnil(a) Filmové procházky dne Neděle 7. června 2020

Básníci, natáčení nového dílu. Pavel Kříž a Lukáš Vaculík. FOTO: DAVID NEFF / MAFRA / Profimedia

FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz