Před dvaceti lety byly tyto krásky na vrcholu své kariéry a slavily celosvětově velké úspěchy. Hercigová, Šeredová, Maxová, Krainová a další české topmodelky, které zná celý svět. Představovaly nejluxusnější značky, staly se tváří mnoha úspěšných kampaní na kosmetiku či šperky, zdobily titulní stránky časopisů a svět jim ležel u nohou. Jak dnes vypadají a co dělají, se dočtete v našem článku.

Tereza Maxová (49)

Česká topmodelka Tereza Maxová se narodila 31. srpna 1971 v Pardubicích. V roce 1989 byla po maturitě přijata ke studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Tam nastoupila, ale po dvou letech individuálního studia se rozhodla studium ukončit. Když jí bylo sedmnáct let, zúčastnila se s kamarádkou Evou Herzigovou konkurzu francouzské modelingové agentury. Její kariéra modelky odstartovala v roce 1989, kdy odjela těsně před sametovou revolucí do Paříže. Její tvář byla titulní straně britského Vogue, ElleMarie Claire a Glamouru. Prošla se po přehlídkových molech pro značky Dior, Chanel, Prada, Gucci, Yves Saint-Laurent, Ralph Lauren a dalších. Byla tváří pro kampaně značek Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy a další. V letech 2000 až 2004 byl jejím prvním manželem tenista Frederik Fatterlein, s kterým má syna. Od roku 2016 je jejím manželem turecký obchodník Oymenem Burak, s kterým má 2 děti. V roce 1996 navštívila kojenecký ústav a rok na to založila svou nadaci „Nadace Terezy Maxové dětem“. Ta pomáhá opuštěným dětem v dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech.

Eva Herzigová (47)

Eva Herzigová, narozená 10. března 1973 v Litvínově, je česká supermodelka a příležitostná herečka. Kariéru modelky odstartovala v roce 1989, kdy zvítězila v konkurzu agentury Metropolitan Models a následně odjela do Paříže. V roce 1994 se díky reklamě na podprsenky proslavila ve světě módy a je nazývána „Miss Wonderbra“ a označována jako „Marilyn Monroe Východu“. Objevila se na titulních stránkách časopisů jako Harpers bazar, Elle, Woman, Kleopatra, pařížské i italské Vogue, Amica nebo amerického Playboye. Jako herečku ji můžeme znát například z filmů Žena mého přítele, Pohádkář či Masaryk. V letech 1996 až 1998 byl jejím manželem bubeník skupiny Bon Jovi Tico Torres. Jejím současným partnerem je turínský podnikatel Gregorio Marsiaj, s kterým má 3 syny.

Simona Krainová (47)

Simona Krainová se narodila 9. února 1973 v Havířově a kromě toho, že je českou topmodelkou, je také příležitostnou herečkou. Její filmová kariéra začala rolí ve filmu Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu (1992) a následovaly komedie Byl jednou jeden polda, Vybíjená a Dvojníci. Zajímavostí je, že ji kvůli jejímu výraznému ostravskému akcentu téměř pokaždé nadabovala herečka Ljuba Krbová. Objevila se i v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Dokonalý svět a dvou epizodách seriálu Kapitán Exner. I ona svou kariéru modelky odstartovala na castingu v roce 1989, po kterém odcestovala do Paříže. Objevila se na titulních stranách známých magazínů jako je americký a francouzský Elle, Marie Claire, L’Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan nebo Maxim. Také se stala tváří kampaní pro Christiana Diora, Biotherm, L’Oreal a další. Předváděla modely na přehlídkových molech pro Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana, Castelbalzac, Blanka Matragi, Osmany Laffita nebo Beáta Rajská. V letech 2003 až 2006 byl jejím prvním manželem moderátor Bořek Slezáček. V roce 2010 se provdala za Karla Vágnera ml., s nímž má dva syny Maxe a Bruna. Vloni si pořídili čivaví fenku jménem Angela, která má i vlastní účet na Instagramu s více než 5 000 sledujícími.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA