Poutavé příběhy mladé dívky se zrzavými vlasy a neskutečnou silou si získaly srdce milionů diváků po celém světě. Pippi Dlouhá punčocha byla oblíbená i v socialistickém Československu, kde měla premiéru v roce 1972. Jak dnes vypadá představitelka malé Pippi, Inger Nilsson, která nedávno oslavila 62. narozeniny?

Hlavní hrdinku Pippi si zahrála tehdy desetiletá Švédka Inger Nilsson, která se narodila 4. května 1959 a pro kterou to byla premiéra na televizní obrazovce. Rodačka z malého švédského městečka Kisa nazpívala i švédskou verzi titulní písně s názvem “Har kommer Pippi Langstrump”, která zazněla ve všech epizodách a stala se ve Švédsku obrovským hitem. Film i navazující seriál je inspirován knižní předlohou Pippi Dlouhá Punčocha, která vyšla poprvé v roce 1945. Kniha vznikla z příběhů, které autorka Astrid Lindgrenová vyprávěla své dceři Karin před spaním. Po velkém úspěchu seriálu bylo natočeno i několik dalších filmových pokračování. Na snímku níže z roku 2002 je Inger (vlevo) s Karin Nyman, dcerou Astrid Lindgrenové.

Embed from Getty Images

Inger Nilson se koncem 70. let pokoušela o pěveckou kariéru a v roce 1978 vydala taneční píseň „Keep On Dancing“ a rockovou písničku „You’re The One For Me“. Nesetkala se však s velkým úspěchem a hudební ambice šly stranou.

Role Pipi z herečky však slavnou a bohatou dětskou hvězdu neudělala, protože ve Švédsku mohli dětští herci dostat zaplaceno pouze během natáčení a úspěch Pippi v dalších zemích neměl na výši honoráře žádný vliv. Její herecká kariéra šla po ukončení natáčení seriálu k ledu až do roku 1989, kdy se objevila ve filmu Nebojácná Kajsa. Mezi roky 1990 a 2007 si zahrála jen v několika televizních filmech a živila se jako sekretářka. K herectví se znovu vrátila až v roce 2007 v seriálu Der Kommissar und das Meer. Zde více než deset let ztvárnila Ewu Svensson. Dnes žije ve Stockholmu a působí jak v televizi, tak i v divadle a znovu se živí herectvím.

Embed from Getty Images

A co se týká natáčení již zmíněné malé nebojácné hrdinky Pippi, vzpomíná na něj dodnes. Hlavně na svého opičího kamaráda, kterého celý natáčecí štáb neměl v lásce. Když se jim zrovna někde neschovával, jako například v plechovce s barvou, kdy jej musely poté celého umýt od barvy, tak kousal elektrické kabely nebo čůral při natáčení na Inger Nilsson.

Její role Pippi byla v roce 1975 oceněna španělskou televizní cenou „TP de Oro„. Ta je v této zemi považovaná za nejvyšší možné televizní ocenění.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA