Jaké by to asi bylo, kdybyste mohli namlátit Supermanovi, co se do něj vleze? Tohle všechno vám nabídne bojovka od tvůrců Mortal Kombat, která nese příznačný název Injustice : Gods Among Us, a dokáže vám, že i v těle sucharoidního Jokera to nebude problém.

Hra Injustice (v překladu nespravedlnost či bezpráví) je svéráznou rubanicí ze staré školy, která kombinuje prvky výše zmíněného Mortal Kombatu a inovativních vlastností, pramenících převážně z interaktivních míst v jednotlivých arénách. Vězte, že těchto prvků se naučíte velmi hojně využívat i v praxi. Soubojový systém je opravdu jednoduchý pro naučení, jenže opravdovým mistrem se stanete, až si osvojíte praktiky jednotlivých bijců proti reálným protivníkům na internetu.

inj3

Základem této bojovky je propracovaný mód pro jednoho hráče, na který je naroubován špičkově napsaný příběh. A o ten jde především.  Jako pouto bude sloužit hlavně proto, že se v tomto kolotoči objeví všechny známé postavy z komiksů od vydavatelství DC Comics. A když říkám všechny, tak myslím opravdu všechny. Setkáte se tedy i s takovými esy, jako jsou Batman, Superman, Green Lantern, Green Arrow, Wonder Woman, Deathstroke či Lex Luthor nebo Bane. Výčet postav si jistě sami proběhnete na oficiálním webu hry samotné.

inj2

Příběh, jak jsem již napověděl výše, je velmi stylově napsán a uvrhne nás do paralelního světa, kde Joker pomocí bomby zničí celý Metropolis a zabije Lois Laneovou a s ní i Supermanova nenarozeného syna. Superman zuří, a jakmile najde Jokera, nemilosrdně mu provede demontáž jeho orgánů z těla. Poté mu definitivně hrábne a nastolí celosvětově takový režim, kdy bez milosti trestá jakékoli příkoří a likviduje všechny, kdo mu nejsou po chuti. V tomto paralelním světě se náhodou octnou i hrdinové z našeho světa, kteří se poté snaží přijít na to, co se vlastně stalo a připletou se do konfliktu mezi náckovsky laděným Supermanem a odbojem vedeným Lexem Luthorem a Batmanem. Nejdříve je potřeba zachránit spřátelené postavy (samozřejmě prostřednictvím soubojů 1vs1) a pak se aktivně zapojit do odboje proti krutovládci s velkým S na prsou.

inj5

Vše končí velmi zajímavě, avšak nebudu kazit chuť těm, kteří tuto hru ještě nehráli. Filmečky mezi jednotlivými souboji jsou kvalitní, ikdyž jsou v enginu hry, kterým je již obstarožní Unreal engine třetí generace. Každopádně krom příběhového módu, hra nabízí další velmi vydatnou porci bonusového materiálu. Můžete si zahrát klasický arcade mod, kde proti vám nastoupí 10 postav v řadě za sebou. Dále jsou zde S.T.A.R. labs mise, kde bojujete vždy podle určitých pravidel. Pro opravdové bojovníky tu je ovšem nachystán klasický ostrý online mód, kde změříte své síly proti lidem z celého světa. O různých popisech postav, artworcích, soundtracku atd. ani nemluvím.

inj4

Na závěr zmiňuji ještě fakt, že pokud si zakoupíte ke hře ještě speciální „season pass“, rozšíří se vám plejáda bojovníků o další borce (Lobo, Zod, Scorpion….), a pokud si ještě připlatíte, můžete získat speciální kostýmy hrdinů z různých komiksových či herních variant (Red Son Pack, Zombie Mod, Blackest Night, Man of Steel atd.). Hra vyšla na PS3, XBOX360, WiiU a zanedlouho vyjde znova ultimátní edici se všemi dodatky. Takže komiksáci, pro vás povinnost, pro ostatní je to solidní rubačka, která si na nic nehraje a zaujme jak nováčky, tak i ostřílené harcovníky.

Napsal: Digmen

TRAILER:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz