Film, kde je všechno jako ve filmu. Falešné slzy, přesně natajmované pohyby. Napínavé pasáže, ani dechberoucí pixlexie ale nezakryjí, že příběh absolutně postrádá logiku.

Nebudeme si nic nalhávat, Rezistence je hovadina. Slátanina nejhrubšího zrna. Většina postav jedná naprosto nelogicky. Grafici si opravdu vyhráli a obohatili všeobecnou obsesi samovolným rozpadáním věcí o další orgastickou podívanou. Taky nechápu proč všichni tolik touží mít ve svém filmu nějaký teserakt, válec nebo kýho ďasa.

Hlavní hrdinka, rebelka, bojovnice, neuvěřitelně tupá kráva. Doufám že nemá žádný fandom, protože si ho nezaslouží. Chová se jako třináctiletá nána, která se neumí ovládat a všechno podělá. (Omlouvám se všem třináctiletým osobám ženského pohlaví, které jsou schopné sebeovládání a inteligentní konverzace.)

Shailene Woodley s ostříhanými vlasy mě celý film rozčilovala, protože jsem se nemohla ubránit pocitu, že jí u nosu chybí hadička. Jo a pamatujete na takový ten seriál… Lost se to jmenovalo. Tak ten korejec z Lost hraje v Rezistenci taky. Tolik k výběru herců.insurgent_2015_movie-wide

Jediná dobrá věc na filmu byla hudba. Ten soundtrack si fakt pusťte, je víc deep než celá divergentní série dohromady. Když ho pustíte hodně nahlas, tak to možná přehlučí i ty dialogy, které psalo buď pětileté dítě, nebo někdo na tripu. Ne že by to nebylo vtipné, ale člověk by možná víc ocenil hlubší humor. (If you know what I mean…)

Lidi, nechoďte na to. Počkejte si až to bude někde online v dobrý kvalitě, ale fakt na to nechoďte. Na jeden film je tam až moc obličejového kontaktu a takových těch filmových věcí, které se v normálním životě nedějí. Proti tomu je Legolas serfující na kamenech lama.

Takový množství americkýho kýče snad dlouho znova nepotkám. A jestli máte pocit, že Rezistenci zahrabávám hlouběji, než si zaslouží, tak se zamyslete. Neviděli jste náhodou v poslední době nějaký film, který se Rezistenci nápadně podobal?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz