Přestože jsou obecně herci kritizováni za účast v nejrůznějších reklamních kampaních, některým z nich naopak pomohly na výsluní. To je i případ vánoční kampaně z roku 2003 na oblíbenou českou limonádu, v níž se společně s malou roztomilou holčičkou a prasátkem objevil tehdy téměř neznámý herec Josef Polášek. Díky obrovskému úspěchu se o Vánocích vysílá stále a z Josefa Poláška se mezitím stal jeden z nejoblíbenějších českých komiků. V životě mu však do smíchu často nebývá.

Na natáčení kultovní reklamy zavzpomínal v pořadu televize Seznam Moje místa. Přiznal se, že ji dělal v době, kdy si rozhodně nemohl vybírat. Tuto reklamu navíc režíroval Martin Krejčí, který dnes velmi úspěšně působí v Americe. Málokdo ovšem ví, že ještě před Kofolou spolu natočili propagační spot na kečup pro německého zákazníka. Připustil, že v té době znamenalo účinkovat v reklamě spíše prokletí, ale dneska to už neplatí, je to spíše výsada. Podle něj mají diváci „reklamu s prasátkem“ rádi, protože není agresivní, je dobře vymyšlená, natočená a je laskavá.

„Myslím, že se povedla. Mnoho lidí mi říká, že si bez ní neumí představit Vánoce,“ pochlubil se moderátorce Blance Kubíkové. Na druhé straně si ale postěžoval, že dodnes po něm někteří lidé chtějí, aby dělal blbečky jako v další jeho populární kampani na žvýkačky, kterou dělal s Petrem Čtvrtníčkem.

Z elektrikáře hercem

Stejně tak prozradil, že se stal hercem, protože ho strašně nebavila práce elektrikáře, jíž se dříve živil. Svoji hereckou kariéru zahájil v ochotnickém souboru, v němž působil jeho tatínek a díky tomu se, nicméně až po vojně, dostal na JAMU. Mezi jeho spolužáky patřili Pavel Liška, Marek Daniel a Tomáš Matonoha a právě tato parta dala v brněnském HaDivadle dohromady slavný kabaret Komediograf. Když ale Pavel Liška získal angažmá v Divadle Na zábradlí, rok nato ho Josef následoval. Od té doby žije a pracuje v Praze. Díky tomu také natočil několik úspěšných filmů, z nichž nejpopulárnější je nejspíše komedie „František je děvkař“. „Byl to můj první film, kde jsem měl podstatnou roli,“ připomněl.

Intimní zpověď

V Místech představil i členy své rodiny, manželku Míšu, profesí varhanici, dva dospělé syny, studenty Pavla a Josefa, a nakonec nejmenší dceru Alžbětu. Ta je také hudebně nadaná a věnuje se hře na klavír. Josef Polášek přitom prozradil, že Alžbětka se narodila s těžkou vrozenou srdeční vadou. Když lékaři jeho ženě nabízeli, že ještě může ukončit těhotenství, jako věřící rodiče to zásadně odmítli.

Posted by Televizeseznam.cz on Tuesday, May 28, 2019

„To jsme se rozhodli že ne, dítě nejsou baterky, které když se pokazí, tak je můžete vyhodit. Už jsme to vnímali, že to je nový člověk. Je to něco co nečekáš, víš že se musíš s něčím poprat, ale nevíš, co tě čeká. Nevěděli jsme jak to dopadne, ale měli jsme tu holčičku rádi,“ svěřil se v části, nazvané Intimní zpověď. Popsal také, že se Alžbětka musí podrobovat reoperacím, protože její srdíčko se nemůže transplantovat. “Modlíme se za to, aby byla šťastná a aby jí nikdo neublížil.“

Přesto dnes díky Alžbětce tvoří velkou, šťastnou rodinu a Josef s Míšou dokonce po dvaceti letech obnovili manželský slib. A to se vším všudy, s novými prstýnky i svatební mší v kostele a pořádnou oslavou, kdy se natolik veselili, že na ně dvakrát „vlítla“ policie.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz