Jakkoliv jsme si dávno zvykli, že filmové hvězdy příliš nestárnou, na mnohých z nich je nelítostný zub času přece jenom patrný. Všemi dostupnými možnostmi se ho proto snaží zastavit, mimo jiné také proto, že zakonzervování atraktivního zevnějšku jim umožňuje, aby nadále získávaly zajímavé role. Ornelle Muti, která právě slaví šestašedesát, se to daří již téměř padesát let.

Prozatím poslední snímek, komedii Daitona, natočila v roce 2019. A jen s několika málo výjimkami platí, že každý rok se objeví alespoň v jednom novém filmovém či televizním snímku. Každopádně je však doba, kdy patřila mezi nejvyhledávanější herecké tváře na světě, definitivně pryč.

Ornella Muti se narodila 9. března 1955 v italském Římě. Svoji senzační filmovou kariéru odstartovala již ve čtrnácti letech rolí v dramatu Damiana Damianiho Nejkrásnější manželka. Ostatně, za tu ji považovali mnozí její obdivovatelé, tajně doufající, že by mohli získat srdce této italské bohyně. I když většinou hrála svůdnice, měla štěstí i na náročnější kreace v několika vynikajících filmech, k nimž bezesporu patří adaptace románu Marcela Prousta Swanova láska v režii Volkera Schlöndorffa nebo Kronika ohlášené smrti, kterou podle slavného románu Gabriela Garcíi Márqueze natočil Francesco Rosi. Za roli ve snímku Soukromý zákoník byla dokonce nominována na cenu Evropské filmové Akademie.

Opravdová pohádka

Jednu z největších příležitostí uplatnit svoji krásu i herecký talent zároveň, získala právě ve výpravné, čtyřdílné koprodukční televizní sérii Hrabě Monte Christo (1998). Mimochodem, tím, že Česká televize uvedla tento výtečný seriál v době letošních Vánoc, alespoň částečně odčinila překvapivou rutinu, s níž pravidelně sestavuje sváteční program. Bohužel však jeden z nejkrásnějších příběhů, v němž vítězí skutečná láska, čest a spravedlnost nad zlem, podlostí a bezprávím, opět odsunula na druhou kolej, na úkor podstatně méně kvalitních titulů, především těch rádoby pohádkových. Postavu Mercedes, tedy osudové lásky Edmonda Dantese, si Ornella Muti zahrála společně se svou půvabnou dcerou Naike Rivelliovou.

Embed from Getty Images

Poprask na Instagramu

A byly to právě ony dvě, kdo nedávno vyvolaly pořádný poprask. Vyhlášená provokatérka Naike totiž letos zveřejnila na svém Instagramu částečně obnaženou fotku své pětašedesátileté matky, pózující na posteli pouze v kalhotkách, zvaných tanga, zvýrazňujících její pevný sexy zadeček. Snímek doplnila jedinou větou „Ornella Muti 65 let“.

Pikantní fotka rozdělila sociální sítě na dva tábory, z nichž jeden je z polonahé Ornelly, dříve označované za nejkrásnější babičku na světě, nadšený, a ten druhý, jak jinak, pohoršený. Zajímavé každopádně je, že Naike vybrala záběr, na němž její matce vůbec není vidět obličej. A možná ne náhodou. Jak je totiž z jiných fotografií v médiích patrné, také Ornella se stala fanynkou plastických operací, tím spíše, že v posledních letech žije s plastickým chirurgem. Ostatně, když se před sedmi lety objevila v Praze jako porotkyně soutěže České Miss, nechala se slyšet, že plastiky jsou dnes něco tak běžného, jako pití kávy.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz