Už za pár dní nás čeká premiéra nového seriálu iZombie, který má přilákat nové fanoušky oživlých mrtvol. Jenomže přinést dnes téma zombíků do televize, v době kdy je stále na výsluní The Walking Dead, není jednoduché, a tak tvůrci musí přijít s něčím originálním. Připravte se tedy na Liv, která je zombie holka, a tahle kočka opravdu žere mozky.

Určitě znáte Veronicu Mars. Velmi populární a oblíbený seriál s Kristen Bell v hlavní roli. Od stejné produkční společnosti, stejné party lidí k nám nyní připlouvá jejich nový projekt s prozaicky jednoduchým názvem iZOMBIE (volně přeloženo Já,zombie). Od 17. března 2015 se s tímto seriálem začneme pravidelně setkávat na kanále CW. Protože je termín premiéry už velice blízko, je potřeba si alespoň trošku o seriálu něco říci. Koncept totiž zní vcelku zajímavě a připomíná mi trochu děj filmu Mrtví a neklidní.

izo3

Olivia Moore (Liv) je studentka medicíny. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, jenže ona je ještě k tomu zombie. Její výhodou je, že dostane práci u místního koronera a tak má přístup k čerstvým mozkům. Jako správná zombie totiž musí dostat denní dávku mozků, čímž si udržuje lidskou podobu. Teď přichází na řadu ta zvláštnost. Liv totiž po pozření mozku mrtvého jedince přebírá část jeho vzpomínek. A protože u koronera je dostatek potravy zajištěn, Liv má o zábavu postaráno. Tímto způsobem pomáhá řešit policii případy vražd, zabití a podobně.

izo2

Zní to rozhodně zajímavě. Sice mi to trochu připomíná již jednou vzpomínaný film Mrtví a neklidní, kde hlavní hrdina zombík po požití lidského mozku přebral také část vzpomínek a udržoval si tak alespoň špetku lidství, zde to bude podobné. Pouze s tou výjimkou, že Liv mozky potřebuje aby nikdo nepoznal, že je zombie. Přesto častokrát uvidíme její pravou tvář. Pomáhat jí budou Clive a Dr. Ravi Chakrabarti. Jedna epizoda bude mít kolem standartních 40 minut a prozatím víme o prvních dvanácti epizodách. Takže nezapomeňte – 17. března starujeme.

UPOUTÁVKA :

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz