V pátek 24. května 2019 se na oficiálním webu Pottermore objevil článek popisující čtyři nové knihy ze světa Harryho Pottera napsané samou J.K. Rowlingovou. A o tom, že to bude zase jednou pořádná akce, není pochyb.

Pokud vám zaplesalo srdíčko tak jako mně a po přečtení těchto řádků doufáte v nemožné, tedy v další dějovou linku v už tak rozsáhlém potterovském světě, budu vás muset zklamat. Nejde o knihy s příběhem, ale o knihy následující ideu Fantastických zvířat a kde je najít a Famfrpálu v průběhu věků. Tyhle knížky byly inspirovány výstavou v Britské národní knihovně a všechny nesou podtitul Dějiny čar a kouzel.

O čem to bude?

Nepřišel vám v jedenácti dopis z Bradavic? Nevadí! J.K. nám teď nabízí možnost být samoukem. Každá ze čtyř knih by měla sledovat jeden či dva předměty, které se učí studenti navštěvující Školu čar a kouzel v Bradavicích. Knihy budou popisovat historii dané oblasti magie, její nejvýznamnější představitele, různé zajímavosti a jak jinak než čáry a kouzla. Po předchozích zkušenostech s již zmíněnými Zvířaty a Famfrpálem si tedy dokážeme představit, kolik nového z kouzelnického světa nám bude odhaleno.

A co názvy?

České názvy samozřejmě zatím zveřejněny nebyly a dlouho ještě nebudou. Vydání se totiž chystá pouze v angličtině, francouzštině, italštině a němčině. Budeme se tedy do zveřejnění oficiálních českých názvů muset spokojit jen s těmi anglickými.

Čtyři knihy popisující kouzelnické prostředí tedy budou Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts (Harry Potter: Cesta zaklínadly a obranou proti černé magii)Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology (Harry Potter: Cesta lektvary a bylinkářstvím)Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy (Harry Potter: Cesta jasnovidectvím a astronomií), and Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures (Harry Potter: Cesta péčí o kouzelné tvory).

Kdy se novinek dočkáme?

Na Pottermore je uvedeno, že všechny tituly budou jako e-knihy uveřejněny v následujících měsících počínaje uveřejněním Obrany proti černé magii a Lektvarů a bylinkářství 27. června. Už teď je možné si je předobjednat na Amazonu a Apple Books.

Tyto čtyři knihy budou ilustrovány londýnským grafikem Rohanem Danielem Easonem. Všechny knihy jsou zatím plánovány pouze v elektronické podobě.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz