Jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob „Game of Thrones“ se řítí do velkého finále, které si nechtějí nechat uniknout ani velcí producenti z Hollywoodu cestující po celém světě. Časový posun mezi Spojenými státy americkými a francouzským městem Cannes jim to ale ztěžuje.

Zatímco ve své domovské zemi sledují oblíbený seriál „Hra o trůny“ večer, na jihu Francie během filmového festivalu v Cannes musí vstávat brzy ráno. Koneckonců stejně to mají všichni obyvatelé Evropy. Někteří hvězdní návštěvníci festivalu dokonce vůbec nepoužívají mobilní telefon, kvůli případnému vyzrazení zápletky někým, kdo nejnovější epizodu již zhlédl. To prozradila například oscarová herečka Chloë Sevigny, jež v Cannes propaguje nový film „The Dead Don’t Die“. Jednou z možností je díl seriálu pirátsky stáhnout, to ale lidé od filmu nechtějí podporovat.

Není žádným tajemstvím, že letovisko Cannes se řadí mezi dražší města na světě. Tomu odpovídají i ceny hotelů, které se během konání festivalu ještě několikanásobně zvyšují. Každý rok dva týdny v květnu je nemožné zarezervovat si luxusní hotely na promenádě, protože všechny pokoje jsou vyhrazeny pouze pro vážené hosty festivalu. Ceny hotelů se mimo festival pohybují od několika stovek po desítky tisíc eur za noc. Ale ani to neznamená, že bohatí fanoušci si v televizi najdou svůj oblíbený seriál. Jeden nejmenovaný americký občan do jednoho z luxusních hotelů zavolal, aby se ujistil, že „Game of Thrones“ může při svém pobytu sledovat. Jak se ukázalo, nemůže.

Embed from Getty Images

Francouzská kabelová televize totiž nenabízí kanál HBO a verze HBO Now není dostupná za americkými hranicemi. Toto zjištění údajně několik hostů natolik rozhodilo, že přehodnotili své plány a zůstali doma ve Spojených státech. Ti zbylí, kteří se na nejznámější filmový festival přeci jen vydali, obcházejí pravidla, aby seriál mohli zhlédnout. Několik producentů falšuje svou VPN adresu, která zamaskuje jejich skutečné umístění, a připojí se k již zmíněné verzi HBO Now. 

I přesto, že v současné době tuto situaci musí řešit velké množství lidí, u lidí od filmu to není až tak neobvyklé, neboť po většinu času cestují po celém světě a nestíhají tak své oblíbené seriály. Producent Rodrigo Teixeira si nedávno založil účet na Kanárských ostrovech, kde nějak dobu z pracovních důvodů pobýval, poté přijel na Azurové pobřeží a založil si účet nový na novém iPadu, který mu ve Francii koupil jeho francouzský známý. „Prostě to nemůžu vynechat. Kdybych si přečetl nějaké spoilery, tak bych se zbláznil,“ řekl Rodrigo.

-reklama-