Slovenská herečka Adriana Romanová-Tarábková, která se u nás proslavila jako mladá zdravotní sestra „Jeskyňka“ ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze (1984), se herectví již sedmadvacet let nevěnuje a žije běžný rodinný a pracovní život. Svou dřívější filmovou kariéru pokládá za uzavřenou kapitolu. Letos v květnu oslavila své 54. narozeniny. Čemu se dnes věnuje?

„Jsi modrá jako hladina, jsi řeka, která usíná, jsi jako nebe za úsvitu a věříš na lži ze soucitu…“ tuto básničku jí složil Štěpánek (v podání Pavla Kříže), aby jí vyznal lásku. Rok 1984 byl startem její poměrně krátké herecké kariéry, kterou odstartovala ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze.

V roce 1984 se objevila také v pohádce Král Drozdí brada po boku Lukáše Vaculíka. Režisér Dušan Klein ji objevil v časopisu Dívka, kde tehdy vyhrála soutěž Tvář měsíce. Dále ji diváci mohli vidět například ve filmech Horečka (1986), Cena odvahy (1986), Pistácikove dobrodruzstvá (1987), Šípková Růženka (1990) nebo Kačenka a zase ta strašidla (1992).

V roce 1993 hrála poslední roli ve filmu Konec básníků v Čechách a od té doby se herectví nevěnuje. Nevyhovovala jí mediální pozornost a proto se slávy ve světle reflektorů dobrovolně vzdala. Je provdaná za fotbalového funkcionáře Slovanu Bratislava a fotbal je jejím velkým koníčkem.

Adriana Romanová-Tarábková dnes podniká, založila a vede firmu na obalové materiály. Ve svém podnikání je úspěšná a do světa filmu by se podle svých slov už vrátit nechtěla.

FOTO: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz