Jestli vás někdy zajímalo, kolik času jste strávili sledováním svého oblíbeného seriálu, vybrala jsem pro vás 10 ukázkových jedinců. Pokud jsem právě Váš oblíbený seriál nezahrnula do seznamu, omlouvám se, budete si ho muset vypočítat sami. Po chvíli strávené na kalkulačce na mobilu zjistíte, že na ČSFD už to vypočítali za Vás, ale takový už je život. Raději tedy investujte energii do něčeho smysluplnějšího, na rozdíl ode mě. Začněte třeba sledovat další seriál.

10Breaking Bad (Perníkový táta)

WallpapersWide

= 47 hodin a 32 minut

Na všech pět sérií, které Vás provedou celkovou proměnou jednoho obyčejného středoškolského učitele chemie (Bryan Cranston) v chladnokrevného Heisenberga, Vám budou stačit ani ne 2 dny (nonstop a beze spánku).

Seriál se stále drží na nejvyšších příčkách oblíbenosti a mimo herecký výkon hlavního protagonisty zaujme i jeho parťák Jesse (Aaron Paul), který drží titul nejoblíbenější postavy tohoto seriálu.

9Vikings (Vikingové)

PixelsTalk.Net

= 51 hodin a 32 minut

Pokud jste propadli kouzlu Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel) a jeho synů, nebo jste se zamilovali do nezničitelné Lagerthy (Katheryn Winnick), tento seriál Vám vzal úžasné 2 dny, 3 hodiny a 32 minut vašeho života. Seriál je sice pověstný velkou spotřebou umělé krve, charakteristický je ale také svou magickou vizuální stránkou, která vykresluje mýty a tradice divokého národa poněkud poetičtější cestou.

8House of Cards (Dům z karet)

Wallpaper Cave

= 62 hodin a 58 minut

Pokud máte rádi politiku, intriky a Kevina Spaceyho (Americká krása, Obvyklí podezřelí, Svět podle Prota), ale americký seriál Dům z karet (House of Cards) Vám zatím unikal, neváhejte a vstupte do světa Francise Underwooda, kterého budete někdy nenávidět a někdy hodně nenávidět. Budou to vzrušující nonstop 2 dny, 14 hodin a 58 minut. Hlavně to neberte jako intenzivní kurz, jak úspěšně vstoupit do politiky.

7Game of Thrones (Hra o trůny)

WallpapersWide (David Benioff & D. B. Weiss)

= 64 hodin a 45 minut

Hra o trůny (Game of Thrones), jeden z nejsledovanějších a nejvíce diskutovaných seriálů posledních let. Když dojde na debatu ohledně oblíbené postavy nebo rodu, dokáže seriál rozhádat dlouholeté přátele i rodiny. Tento výpočet je určený hlavně mé nejlepší kamarádce, která prý začne seriál sledovat „až to nebude takový mainstream“. Inu, jestli k tomu tedy někdy dojde, tak dosavadních sedm sérií jí zabere nonstop 2 dny, 16 hodin a 45 minut.

6Gotham 

ArtStation

= 72 hodin a 41 minut

Kde se vzal Batman? Co se dělo před příchodem temného rytíře? Na tyto otázky Vám odpoví seriál Gotham. Za 3 dny a 41 minut budete mít přehled o podsvětí Gothamu v době, kdy byl Bruce Wayne ještě bez černé kápě a technické podpory.

Děj se více zaměřuje na životní příběhy vedlejších postav, které se tu dostávají do popředí. Tučňák (Penguin), Hádankář (Riddler), Kočičí žena (Catwoman) a mnoho dalších skvělých padouchů i hrdinů, které můžete sledovat od počátku jejich cesty v DC Universe.

5Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)

Wallpaper Cave

= 88 hodin a 29 minut

Fanoušky Marvelu potěší Agenti S.H.I.E.L.D., s nimiž můžete strávit 3 dny, 16 hodin a 29 minut nadupané akce.

Pokud hledáte životní rovnováhu, zjistila jsem, že celková doba, potřebná ke zhlédnutí seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (Marvel), se rovná stejné době jako seriál Gotham (DC Comics), pokud k němu přidáte nejnovější DC filmy (Muž z oceli, Batman vs. Superman, Suicide Squad, Justice league, Wonder Woman, Aquaman), zkouknete starého dobrého Batmana od Tima Burtona, a nakonec k tomu přihodíte první dvě epizody Arrowa.

Aneb jak najít balanc mezi láskou k Marvelu a DC Comics.

4The Walking Dead (Živí mrtví)

Wallpaper Cave

= 92 hodin a 33 minut

Postapokalyptický zombie svět v čele s šerifem Rickem Grimesem (Andrew Lincoln). Seriál nabízí neuvěřitelných devět sérií plných akce, krve, zvratů, ale také vyzdvihuje sílu přátelství, bratrství a rodiny. Pokud bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí vidět všechny epizody seriálu Živí Mrtví (The Walking Dead), stačí vám k tomu 3 dny, 20 hodin a 33 minut.

Varování: s největší pravděpodobností z Vás bude na konci tohoto maratonu zombie.

3Arrow 

Wallpaper Cave

= 112 hodin a 43 minut

Oliver Queen alias Arrow (Stephen Amell), jako maskovaný ochránce Starling City. Prolínání epizod se seriálem The Flash a dalšími seriály z rodiny DC Comics obohacuje děj o nové zvraty a zajímavé postavy. Nejzábavnější a zároveň nejzáludnější je, že musíte sledovat tyto seriály zároveň. Jen Arrow a The Flash dají dohromady 8 dnů, 1 hodinu a 16 minut intenzivní neředěné superhrdinské super-dávky.

2Once upon a time (Bylo, nebylo)

Wallpaper Cave

= 114 hodin a 2 minuty (přesně!)

Jaká je ta nejhorší kletba, která může postihnout pohádkové bytosti? Aby musely žít v našem světě, kde žádné šťastné konce neexistují. Hvězdami seriálu jsou Robert Carlyle jako Rampelník (Rumpelstiltskin) a Lana Parrilla v roli Zlé královny (The Evil Queen), kteří svým výkonem pozvedají seriál na vyšší úroveň. Výlet do tohoto pohádkového světa vás vyjde na 4 dny, 18 hodin a 2 minuty.

1Doctor WHO (Pán času)

Wallpaper Cave

= 29 DNŮ, 13 hodin a 13 minut

Králem tohoto velkého seriálového výzkumu je bezpochyby slavný britský sci-fi seriál Pán času (Doctor WHO), který létá ve své TARDIS, vesmírem i časem na televizních obrazovkách, už od roku 1963. Aby z vás byl skutečný Whovian, který má všechny epizody v malíčku, nepřetržité sledování kultovního seriálu vám zabere prakticky celý únor, plus první březnový den a pár hodin navíc.

Pokud vám stačí pouze nové série od roku 2005, potřebujete „pouhých“ 7 dnů, 14 hodin a 34 minut. Tak co, volíte měsíc, nebo týden koncentrovaného vesmírného dobrodružství?