Malý, blonďatý a roztomilý chlapeček, tak si ho pamatuje většina národa. Martin Šotola měl v dětství výborně našlápnuto stát se populárním hercem. Jak už to tak ale bývá, vše je úplně jinak a jeho život nabral úplně jiný směr. 

Narodil se v roce 1978 a hned pár měsíců na to se objevil v seriálu Nemocnice na kraji města, kde si zahrál syna Arnošta Blažeje. O dva roky později si střihl malou roli v seriálu Arabela. V roce 1983 si jej do role pětiletého Jirky Škopka ve Slunce, seno, jahody vybral Zdeněk Troška, který ho poté obsadil i do dvou pokračování úspěšných letních komedií – Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991).

Mezitím si jej však všimli i ostatní režiséři, nejprve ho Zdeněk Troška obsadil také do další své komedie Bota jménem Melichar (1983), poté se objevil v seriálech Pihulka a Kaňka (1984), Zlá krev (1986) nebo Chobotnice z II. patra (1986). Ve filmech si jej můžeme kromě již dříve zmíněných pamatovat například z Jára Cimrman ležící, spící (1983), Hubertus (1984), či O zatoulané princezně (1987). Jeho poslední prací u filmu byl v roce 1993 dabing ve filmu Záhada hlavolamu, natočeném na motivy komiksu J. Foglara Rychlé šípy. 

Martin Šotola dnes / Zdroj: YouTube

V patnácti letech se Šotola rozhodl, že se již filmu věnovat nechce a ukončil kariéru. Dnes své soukromí a práci před veřejností pečlivě tají. Internetem kolují fotky jiného muže, kterého bulvární deníky vydávají za herce Martina Šotolu, avšak reálné foto můžete vidět výše. Muž na snímku níže je jiný Martin Šotola, který s bývalým hercem nemá nic společného.

Zdroj: Blesk
-reklama-