Krok za krokem (Step by Step) je americký televizní seriál, který se odvysílal poprvé 20. září 1991, tedy již před více než 27 lety. Uplynula dlouhá doba od premiéry, ale to nic nemění na tom, že seriál stále vídáme na našich obrazovkách a vždy nás pobaví… Nám všem jsou známí – Carol (Suzanne Somers) a její děti Dana (Staci Keanan), Karen (Angela Watson) a Mark (Christopher Castile) a pak Frank Lambert (Patrick Duffy) s jeho dětmi John Thomas – J.T. (Brandon Call), Alicia – Al (Christine Lakin) a Brendan (Josh Byrne). Také nesmíme zapomenout na Codyho (Sasha Mitchell), Riche Halkeho (Jason Marsden), Lily (Emily Mae Young) a  Jean-Luca Rieupeyrouxe (Bronson Pinchot). Všichni herci (až na Sashu Mitchella) již nedosáhli takové slávy jako díky rolím v tomto seriálu.

Pojďme se společně podívat na to, jak se hvězdy oblíbeného seriálu změnily.

1Frank Lambert – Patrick Duffy (69 let)

telestar.fr

Tohoto amerického herce a režiséra proslavila role Bobbyho Ewinga v Dallasu a následně role Franka Lamberta v Krok za Krokem. Jeho filmografie je obsáhlá ale žádná další role již nebyla tak úspěšná jako Bobby a Frank. Jeho poslední film je thriller z r. 2017 – Texaský bordel.

2Carol Foster – Suzanne Somers (72 let)

pagesix.com

Svoji slávu si zasloužila jen díky postavě Carol. Sice se ještě objevila v dalších snímcích, ale žádný již neměl takový ohlas. Poslední film natáčela v r. 2001. V současné době ji živí její vlastní teleshopping, kde nabízí i svůj „ThighMaster“ na cvičení stehen. Napsala i několik knih ohledně zdraví. Včera (tedy 16.10.2018) oslavila Suzanne své 72. narozeniny.

3Dana Foster – Staci Keanan (43 let)

thingsthatsuck.info

Americká herečka, vlastním jménem Anastasia Sagorsky. Vystupuje i pod pseudonymem Staci Love nebo Stacy Keenan. Svoji první roli získala v seriálu My Two Dads. O pár let později přišla nabídka na roli Dany a ta jí přinesla slávu. Poté se již objevila jen v pár filmech. Například ve filmu „Zase ona“ se setkává s Patrickem Duffym a Christine Lakin.

4Karen Foster – Angela Watson (43 let)

themoviedb.org

Americká modelka a herečka, kterou opět proslavil Krok za krokem a role Karen. Jako dítě i mladistvou ji rodiče neustále přihlašovali do soutěží krásy, vyhrála celkem 60 korunek a 200 trofejí. Po skončení natáčení se věnovala modelingu, natočila již jen 2 filmy – v r. 2005 a 2007. V r. 2000 založila vlastní organizaci – Child Actors Supporting Themselves (CAST). Ta pomáhá dětským hercům starat se o jejich finance. Přivedlo ji k tomu to, že její rodiče utratili všechny její peníze (bylo to více než 2,5 milionu dolarů).

5Mark Foster – Christopher Castile (38 let)

convergemagazine.com

Castile se proslavil jako intelektuál Mark Foster. Ve stejném roce, kdy začalo natáčení Kroku za krokem, dostal roli ve filmu Beethoven a o 2 roky později Beethoven 2, kde si zahrál bojácného Teda Newtona. Poté se již u filmu objevil pouze jako dabér, kdy propůjčil svůj hlas postavičce Eugena Horowitze ve filmu Hey Arnold!

6John Thomas „J.T.“ Lambert – Brandon Call (42 let)

cas.sk

Vlastním jménem Brandon Spencer Lee Call. Od svých 4 let hrál v seriálech. Vidět jsme jej mohli kromě role v Krok za krokem i jako Hobieho Buchannona v první řadě seriálu Pobřežní hlídka. 3. září 1996 (bylo mu 20 let) po cestě z natáčení Kroku za krokem jej postřelil neznámý střelec. Střelec tvrdil, že nevěděl, na koho míří, přesto že byl Brandon postřelen do obou paží. Naštěstí se plně uzdravil. Herectví se již nevěnuje od poslední série Kroku za krokem, tedy od r. 1998. Dnes vlastní benzinku a myčku aut.

7Alicia „Al“ Lambert – Christine Lakin (40 let)

listal.com

Kromě již zmíněného filmu Zase ona, ji můžeme vidět i v dalších snímcích – například po boku Paris Hilton ve filmu Kráska a ošklivka, kde byste ji jen těžko poznali. Kromě filmových rolí i dabuje. Svůj hlas propůjčila postavičce Joyce Kinney v animovaném seriálu Griffinovi nebo Jane v adventurní videohře The Walking Dead: Season Two. Vidět jsme ji mohli i v dalších seriálech, např. Kriminálka Las Vegas, Námořní vyšetřovací služba, Sběratelé kostí a další.

8Brendan Lambert – Josh Byrne (35 let)

telestar.fr

Ač jej seriál proslavil, velké slávy ani obsazení do filmových rolí se mu nedostalo. Hrál v jednom filmu, kde se setkal i s Jasonem Marsdenem (Rich Halke). Co se ale týče samotné role Brendana, to, proč se neobjevil v poslední sérii, nikdo nevysvětlil a všichni se tvářili, že Brandon neexistuje.

9Cody – Sasha Mitchell (51 let)

pinimg.com

Také jsme jej mohli vidět v seriálu Dallas, stejně jako Patricka Duffyho. Sasha si tam zahrál nemanželského syna J.R. Ewinga, Jamese. Získal černý pásek v taekwondu, byl také šampionem v kickboxu, což mohl využít ve filmech Kickboxer (to převzal po Jean-Claude Van Dammovi). Dokonce byl nějaký čas i modelem.

10Porovnání herců v seriálu a dnes