Šestá řada seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) úspěšně odstartovala a nás čeká celkem 16 nových epizod. Samozřejmě, že série bude klasicky rozdělená na dvě poloviny po osmi dílech. První půlka se však ponese ve znamení velkých shledání. Tím úplně největším a možná i nejočekávanějším je pochopitelně shledání Dwighta a jeho milé. A je to právě Dwight se Sherry, jejichž cestu si zde připomeneme.

Něco málo o životě před apokalypsou

Dwight vyrostl ve Virginii. Jeho dětství by se dalo označit jako průměrné. Světlejší stránkou byl koníček, který jej naučil jeho děd. Šlo o řezbařinu, kterou ve svém životě uplatnil i později, např. když napomáhal Rickovi ve válce s Neganem.

V mládí se také spřátelil s opatrovnicí Sherry. Když spolu začali chodit, byl Dwight známý pro své problémy s pamětí, a tak občas zapomínal na společně strávené chvíle, které pro něj byly velmi příjemné. To pro něj bylo velmi frustrující. Proto si také začal dělat poznámky, které mu připomínaly důležité věci.

Dům Dwighta a Sherry, FOTO: AMC

Po krátkém randění se do sebe Dwight se Sherry zamilovali a začali spolu žít. Pořídili si rodinný dům ve Virginii. Ten jsme dokonce mohli vidět v 11. epizodě 7. série, kde mu Sherry nechala vzkaz na rozloučenou. Později v něm Dwight našel další vzkaz, který mu sdělil, kam míří. Těsně před vypuknutím apokalypsy se pokoušeli o dítě, avšak marně.

Poprvé na scéně

Dwight se poprvé objevil v ústředním seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Při úplně prvním setkání narazil na Daryla Dixona. Dwight tehdy spolu se svou ženou Sherry a její sestrou Tinou utíkal před Neganem, který si ze Sherry udělal svou několikátou ženušku.

To se pochopitelně nelíbilo Dwightovi, a tak jednoho dne se Sherry uprchli. Společně s nimi uprchla i sestra Sherry, Tina, která byla zároveň prvním charakterem tohoto fikčního světa, který trpěl diabetem I. typu.

Útěk se jim moc nevydařil a přinesl jim vícero škody nežli užitku. Nepomáhá ani Daryl, který je do celé situace vtažen náhodou. Když už to vypadá, že se Daryl s Dwightem dohodnou, nakonec dohoda padá a Dwight se Sherry jej okradou a odjedou na jeho motorce pryč. Nedlouho poté se jejich cesty opět protnou s Neganem, který Dwighta nadosmrti poznamená.

Ještě v téže sérii se Dwight vrátí, a to ne úplně oblíbeným způsobem. Je to právě on, kdo zapříčiní smrt nebohé Denise. Tím dá jasně najevo, na čí straně sporu stojí. Od té doby se Dwight pohybuje po boku Negana a slouží mu, jako jeho pravá ruka.

View this post on Instagram

Trying to stay positive in 2020 like

A post shared by The Walking Dead (@thewalkingdead) on

Zatímco Dwight jezdí se Spasiteli z místa na místo a vybírá pravidelné dávky surovin od jednotlivých „dodavatelů,“ jeho manželka Sherry žije s ostatními Neganovými ženami ve Svatyni, kde mají jediný úkol: uspokojit Neganovy potřeby.

Dwight slouží Neganovi věrně, neboť se snaží chránit svou ženu. Ta jednoho dne znenadání zmizí. Od té doby začne Dwight pochybovat o svém postu u Spasitelů a začne kout pikle s Rickovou skupinou. Dwighta u Negana už nic nedrží, a tak může dopomoc k jeho porážce.

Jakmile vypukne válka mezi Rickem a Neganem, hraje Dwight na obě strany. Téměř celou osmou řadu The Walking Dead (Živí mrtví) můžeme vidět, jak jsou Dwightovy informace nápomocné Rickovi a jeho skupině v boji proti Neganovi.

Když je Negan konečně poražen, čeká Dwighta nemilý osud. Je odvlečen do lesa, kde se má potkat se smrtí. To se však nakonec nestane a Daryl, který vůči němu cítí velkou křivdu, se jej rozhodne ušetřit a vykáže jej z jejich území.

A právě v té chvíli začala Dwightova dlouhá cesta za svou milovanou Sherry. Jen s hrstkou informací a téměř žádnými zásobami se Dwight vydává vstříc světu živých a mrtvých, aby našel svou životní lásku. Ta mu po sobě zanechává stopy, aby ji časem našel a znovu se s ní shledal.

Cesta do seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)

Takto začíná i Dwightovo počínání v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), kdy se setkává s Johnem Doriem a June a sděluje jim svůj plán. Ti jej přemluví, aby se přidal k jejich zatím skromné skupině, a tak začíná Dwightovo počínání v Texasu.

V Texasu však kromě pusté krajiny a mrtvol potkává také známou tvář. Dwight se zde střetává s Morganem Jonesem, který rovněž odešel od skupiny a vydal se do světa. Morgan je z Dwighta překvapený, ale nebrání se tomu, přijmout jej do party.

Dwightova úloha v páté řadě Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) není příliš velká. Jeho charakter občas dostane více prostoru, ale nijak zvlášť nevyniká. V páté řadě hraje tak spíše druhé housle, nebudeme-li počítat poslední dva díly, kde dostal o trochu více prostoru.

První oficiální plakáty na šestou řadu nám prozradily, že Dwight se s ženuškou přeci jen shledá. Nebudu vám prozrazovat, kdy k takovému shledání dojde, jen podotknu, že charakter Dwighta dostane v šesté řadě více prostoru, než tomu bylo doteď.

Co se týče pohřešované Sherry, tak ta se od svého odchodu od Negana neobjevila na scéně vůbec a víme pouze to, že je naživu a dočkáme se jí v šesté řadě. Sherry utekla do Texasu, kde by se měla také konečně shledat se svým manželem.

Velká shledání budou v šesté řadě na programu dne. Na konci páté řady jsme totiž mohli vidět, že Virginie naši skupinu rozdělila a poslala je na co nejvíce míst, aby spolu nejlépe vůbec nekomunikovali a byli tak produktivní ve své práci. Naši hrdinové se tak budou muset opět setkat, tentokrát jim v tom však nebudou bránit jen chodci a nehostinná texaská krajina, ale také ostřílená Virginie, která se nebojí jednat.

A jaký je jejich příběh v komiksu?

Pro některé méně znalé fanoušky to bude možná překvapení, ale Dwightův charakter má kořeny v komiksové předloze, kde sehrál důležitou roli. Jeho linka je v komiksu velmi podobná té seriálové, rozchází se však na konci války s Neganem, kde není Dwight vykázán, ale naopak je povýšen na vůdce Spasitelů.

Po časovém skoku vidíme, že Dwight Spasitele drží na uzdě. Život ve Svatyni a hraní si na hodného Negana jej však nenaplňuje. V komiksu Dwightův vztah se Sherry není rozhodně tak růžový, jako je tomu v seriálu. Po válce s Neganem se od sebe vzdálí a Sherry chvíli dokonce žije i s jiným mužem.

Dwight také pozná novou lásku, Taru, ta jej však miluje víc než on ji. Zatímco Dwight se snaží ze Svatyně odejít, Sherry se chopí příležitosti a převezme velení. To vyústí až v konfrontaci s Rickem a jeho skupinou. Sherry, coby vůdce zbylých Spasitelů, se domáhá zrušení dohody, kterou doposud měli s Rickem.

Sherry je však pobouřená a agresivní, a tak rozhovor vygraduje ve fyzickou potyčku. Přesto, že se Sherry zdá být křehkou a slabou ženou, málem Ricka udusí. Než se tak však stane, Rick ji stihne odkopnout a při pádu se bouchne do hlavy o stůl a zlomí si vaz.

FOTO: Robert Kirkman

Dwight je z její smrti zdrcený, a to i navzdory tomu, že spolu už neměli intenzivnější vztah. Rick zabil Sherry v sebeobraně, přesto se však chce Dwight pomstít. To nakonec neudělá, ale jeho činy mají za následek ztrátu Rickovy důvěry.

Dwightův příběh pokračuje i na dále a jeho kroky jej zavedou až do Commonwealth. Tam se nemůže spokojit s místními poměry a je schopný riskovat příliš mnoho, aby tamním lidem pomohl k lepšímu životu. Rick si je problému vědom, ale způsob, jakým jej Dwight řeší, je příliš radikální a nebezpečný.

Pobouřený a andrenalinem překypující Dwight se však nehodlá jen tak vzdát. Ignoruje proto Rickova varování a hodlá jednat. To se mu stane také osudným a v rámci zachování míru jej Rick zastřelí. Příběh Dwighta a Sherry není v komiksu vůbec růžový a my můžeme jen doufat, že podobně tragický konec nečeká tento pár i v seriálu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz