Letos na jaře jsme se dočkali dlouho očekávaného zakončení epické ságy inspirované knižní sérií z pera George R. R. Martina. Seriál Game of Thrones (Hra o trůny) nadobro skončil v květnu tohoto roku. Nebylo to však naposledy, co jsme se do Západozemí podívali. Ve skutečnosti se tam brzy zase vrátíme. Několik vedlejších projektů z tohoto fantasy světa je již napsáno a některé z nich dorazí dříve, než by kdokoli z nás čekal. 

Produkce prvního spin-offu neboli vedlejšího produktu je již rozjetá. Celkem tvůrci vypracovali spolu s Georgem R. R. Martinem pět projektů. Zdali všechny dostanou vlastní seriál, to je zatím ve hvězdách. O budoucnosti pravděpodobně rozhodne úspěch prvního z pěti připravovaných projektů.

V článku Hra o trůny: Navštívíme ještě někdy Západozemí? zmiňuji, že první projekt zatím nemá oficiální název. Sám autor knižní předlohy na svém blogu uvedl, že by se měl nový projekt jmenovat The Long Night. Tato skutečnost se však nelíbila tvůrcům seriálu, stejně tak i to, že George R. R. Martin tak citlivou informaci sdílel na svém blogu.

zdroj: winteriscoming.net

Nyní se však objevila fotka z natáčení, na které můžeme vidět název projektu, který zní Blood Moon. Ve hře je tedy další možnost. Není totiž stále jisté, zdali je Blood Moon oficiální název či nikoli. Zatím nebylo nic potvrzeno ani vyvráceno. Název seriálu se však nepochybně včas dozvíme.

Za zmínku také stojí jedna fanouškovská práce, která koluje po internetu. Je potřeba však dbát toho, že se jedná pouze o tzv. fanmade. Níže uvedené logo tedy není oficiální, přestože je opravdu kvalitní a působí velmi autenticky.

View this post on Instagram

‪Bloodmoon #GameOfThrones ‬#Bloodmoon

A post shared by The Night King (@wightsking) on

Co se příběhu týče, tak nás první seriál zavede několik tisíc let před dění v Game of Thrones (Hra o trůny). Nečekejte tedy další seriál, kde se budou navzájem vyvražďovat vznešené rody. Nejnovější projekt by se měl totiž zaměřovat na zlatý Věk hrdinů, Děti lesa a vznik samotných Bílých chodců.

Fotka z natáčení také napovídá, že se můžeme těšit na Dlouhou noc, která Západozemí velmi poznamenala. Nový projekt nám tedy možná odpoví na otázky, na které nám finální řada Game of Thrones (Hra o trůny) nebyla schopna odpovědět.

Pokud vás zajímají podrobnosti o připravovaných projektech ze světa Game of Thrones (Hra o trůny), přečtěte si související článek – Hra o trůny: Navštívíme ještě někdy Západozemí?  – kde se na projekty podíváme pod drobnohledem.

A co myslíte vy? Jak se podle vás bude nový seriál jmenovat? Líbí se vám možnost Blood Moon nebo preferujete Martinův název The Long Night? Dejte nám vědět dolů do komentářů! 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz