Jaké slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí burger? Přečtěte si 10 faktů o 5. nejdéle bežícím seriálu v USA Spongebob v kalhotách, který letos slaví již 20. narozeniny.

1. Zpátky v čase

Původní film o Spongebobovi, který byl natočen už v roce 2004 (ano, téměř před čtrnácti lety), měl být finálním zakončením příběhu. Proto se všechny příběhy o žlutém hrdinovi, včetně nejnovějšího celovečerního filmu Spongebob ve filmu: Houba na suchu, mají odehrávat před touto dějovou linkou, i když byly natočeny až po ní.

2. A žili šťastně…

Hlas Planktonovy počítačové manželky Karen patří ve skutečnosti americké herečce Jill Talley, která je provdána za představitele Planktona Toma Kennyho i v reálném životě. To je teprve skutečná romantika!

3. Jde to i bez mozku

Patrik je v seriálu vyobrazen jako nejhloupější postava, protože mořské hvězdice nemají mozek. Nicméně i přesto si můžeme v jednom z dílů povšimnout, že Patrik absolvoval místní školu, což většina z postav nikdy nezvládla. A pak, že nemůže studovat každý…

4. Tak jak je to s tím burgerem?

Dobře, ruku na srdce, kolik z vás už přemýšlelo, jak je to vlastně se slavným krabím hambáčem v restauraci pana Krabse? Nejlogičtějším vysvětlením by bylo, že jde o vegetariánskou verzi, protože většinovým zdrojem masa v oceánu jsou ryby a ostatní mořské potvory. Pokud tomu tak ale není, pak budou nejspíš obyvatelé Zátiší Bikin všichni kanibalové…

5. Úsměvný paradox

Věděli jste, že restaurace U Křupavého Kraba je ve skutečnosti navržena podle vzhledu pasti na humry?

6. Aby nedošlo k omylu

Mořský biolog a tvůrce Spongeboba Stephen Hillenburg dbal na to, aby ve jméně hlavní postavy zůstalo slovo „sponge“, tedy v překladu „mořská houba“. Chtěl předejít tomu, že si diváci budou plést žlutého animáka s kostkou sýra… No… my, kteří žijeme v neanglicky hovořících zemích, přiznejme si – všichni jsme si to nejdřív mysleli.

7. Na svůj věk vypadá dobře!

V jednom z dílů je vidět zřetelně občanka pana Krabse, podle které je patrné, že se narodil 30. listopadu 1942. Že byste ho na 76 let netipovali???

8. Rovnou do bílého domu

Spongebob se těší takové popularitě, že o něm dokonce i bývalý americký prezident Barack Obama prohlásil, že je jednou z jeho nejoblibenějších animovaných postav.

9. Každý, kdo něco znamená

Vážně – nejste skutečnou celebritou, dokud se neobjevíte v animované podobě. I Spongebob v kalhotách měl několik „návštěvníků zvenčí“. Do Zátiší Bikin se již podívali třeba zpěvačka Pink, herci Will Ferrell a Johnny Depp nebo módní návrhářka a manželka slavného čutálisty Victoria Beckham.

10. Už bylo na čase!

V roce 2011 byl objeven nový druh mořské houby, který byl na počest našeho žlutého hrdiny pojmenován vznešeně: Spongiforma squarepantsii. Jak moc je tohle cool?!

A na závěr…

…jedna bláznivá teorie, podle které představují hlavní postavy vlastně sedm smrtelných hříchů. Pan Krabs by měl symbolizovat chamtivost, veverka Sandy pýchu, Sépiák hněv, Plankton závist, Patrik lenost, Spongebob chtíč a obžerství? Kdo jiný než Spongebobův mazlíček Gary. A vlastně to docela sedí, no ne? Tak pojďte hřešit s Prima Comedy Central, kde můžete zhlédnout svůj oblíbený animák každý den od rána do večera!

-reklama-