Tento měsíc do kin vstupuje další komiksový snímek od Marvelu. Tentokrát je to již čtvrté pokračování mladé generace mutantů a celkově se jedná přibližně o dvanáctý snímek z universa X-Menů, opomeneme-li různé seriály a krátká promo videa s Deadpoolem. Zároveň by mělo jít o poslední snímek s dosavadním obsazením mutantů. Film lze tedy brát jako takovou rozlučku. Jak se Dark Phoenix povedl a stojí snímek za návštěvu kina? Na to se podíváme v naší recenzi.

Ze všeho nejdříve je důležité zmínit, jak to s mutanty bude dál. Původně byl Dark Phoenix zamýšlen jako film, který odstartuje sérii snímků s mladými mutanty. To se však roku 2017 změnilo a Dark Phoenix se tak stal posledním filmem o mutantech v tomto universu. Další snímky uvidíme už jako součást tzv. Marvel Cinematic Universe, kam patří téměř všechny „marvelovky“ posledních let, které se nezaměřují na mutanty – Iron Man (2008), Avengers (2012), Strážci Galaxie (2014) atd.

X-Men: Dark Phoenix funguje tedy jako jakási rozlučka s tímto světem. Film má už od prvního traileru lehce ponurou atmosféru a ve srovnání s předchozím dílem (X-Men: Apokalypsa) působí krapet umírněně. Nemusíte se však bát, že by byl nový snímek o mutantech zcela bez akce. Dočkáme se dokonce několika originálních bojových scén, které jsme zatím v žádném filmu o mutantech neviděli.

O čem film vlastně je?

A teď už k samotnému příběhu. Nejnovější X-Meni se točí kolem Jean Greyové, která je, jak už víme z mnoha předchozích dílů, velmi silný mutant. Jean si svou sílu úplně neuvědomuje a jen díky Profesoru X ji nějakým způsobem zvládá. Bohužel díky nešťastné nehodě ve vesmíru se v Jean probudí jakási temná stránka, která s ní pěkně zamává.

Every hero has a dark side. Check out the new character posters for #DarkPhoenix, in theaters June 7.

Zveřejnil(a) X-Men Movies dne Pondělí 29. dubna 2019

Jak vyplývá z názvu a několika málo trailerů, tak hlavní postavou tohoto filmu je Jean Greyová, kolem které se točí i celý příběh. To nemusí být nutně špatné, snad jen kdyby ostatní mutanti tak nezaostávali. Mluvím tu především o první třídě, která zde funguje pouze jako jakási výplň.

To vše by se dalo omluvit, vzhledem k původním záměrům tvůrců. Na druhé straně film je jakási rozlučka s mutanty v tomto podání. Postavy jako Magneto nebo Mystique ve filmu dostanou oproti předchozím dílům velmi málo prostoru, což je velká škoda. Podobně na tom je i postava Quicksilvera.

Hlavní dějová linka je sice zajímavá a má velký potenciál, naneštěstí je však velmi předvídatelná a svého potenciálu téměř vůbec nevyužívá. Děj je bez napětí a některé postavy ve srovnání s předešlými díly působí, jako kdyby to vůbec nebyly ony a rozhodnutí, která učiní, jsou mnohdy velmi hloupá.

Pokračování na další straně…

-reklama-
1
2
HODNOCENÍ
Příběh
Herecké obsazení a výkony
Hudba
Vizuální stránka
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Pravidelný návštěvník NDB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.