Role Angeliky ji katapultovala na vrchol žebříčku známých hereček, a to nejen ve Francii, ale po celé Evropě. Muži po ní toužili, ženy jí záviděly. Od premiéry první Angeliky (Angelika, markýza andělů) uplynulo již dlouhých pětapadesát let. Jak se za tu dobu změnila představitelka krásné Angeliky, se podívejte v našem článku.

Michèle Mercierová, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, je francouzská herečka. V lednu tohoto roku oslavila 80. narozeniny. Její filmografie čítá více než padesát filmů, ale proslavila se hlavně díky roli Angeliky, která jí přinesla okamžitou popularitu.

Herečka dnes, FOTO: Profimedia, Sipa Press

Jejím snem bylo stát se tanečnicí. Postupně se zdokonalovala a působila jako sólistka v opeře v Nice. V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, kde studovala nejen tanec, ale i herectví. Doporučili jí, aby si změnila jméno na Michèle (tak se jmenovala i její sestra), protože její jméno se všem zdálo příliš staromódní.

Za svou dlouhou kariéru natáčela různé filmy, většinou hrála ženy lehkých mravů. Producent filmu chtěl do role Angeliky obsadit Brigitte Bardot, ta ale nabídku odmítla. Krásná Angelika vynesla Michèle v její herecké kariéře na vrchol, ale byl to paradoxně také její konec, každý ji totiž od té doby vnímal pouze jako Angeliku. Poslední film, ve kterém si herečka zahrála, byl Krasnaya kapella z roku 2004. Byla dvakrát vdaná, její manželství pokaždé skončilo rozvodem.

-reklama-