Ještě dlouho před premiérou IX. epizody Star Wars oznámil její režisér, J.J. Abrams, že nehodlá princeznu Leiu v novém díle vytvořit pomocí CGI. Předem prohlásil, že použije nevyužité záběry ze VII. epizody. Krátce po premiéře však byli fanoušci překvapení, když ve filmu viděli scénu s mladou Leiou. Porušil snad tvůrce své dřívější prohlášení? Jaký trik tvůrci použili?

Ve snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera můžeme vidět flashback na dobu, kdy Luke učí Leiu umění Jediů. Mnoho fanoušků se v té chvíli domnívalo, že se jedná o CGI vytvořenou princeznu Leiu. Ve skutečnosti to však není tak prosté.

U mladé verze princezny v posledním snímku Star Wars sice CGI použito bylo, avšak ne tak, jak by mnozí čekali. Mladou Leiu si totiž zahrála její dcera, Billie Lourd, která v poslední trilogii ztvárňuje roli poručice Connix. Billie si tak zahrála svou matku a aby byla její podoba ještě věrohodnější, byla lehce upravená vizuálními efekty.

Carrie Fisher a její dcera Billie Lourd, FOTO: reprofoto YouTube

Flashback nám ukazuje také mladého Lukea, kterého ztvárnil sám Mark Hamill, jehož tvář byla rovněž vizuálně upravena tak, aby více připomínala mladého Skywalkera.

„Pro všechny to bylo velmi emocionální, vidět ji v této pozici. Zároveň jsme z toho měli ale dobrý pocit,“ prozradil vedoucí vizuálních efektů u filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. „Pokud potřebujete někoho, kdo má zahrát linku Carrie Fisher, ideální volbou je právě Billie, jelikož mají mnoho společného a toho jsme mohli využít. Opravdovou práci nám pak dalo vytvoření věrohodné podoby mladé princezny.“

Nejednalo se o první případ, kdy byl obličej princezny upraven na její mladší verzi. Ve snímku Rogue One: A Star Wars Story vidíme zrovna tak mladou verzi princezny. Tehdy si Leiu zahrála herečka Ingvild Deila, jejíž obličej byl rovněž upraven vizuálními efekty.

Ingvild Deila jako Leia Organa ve snímku Rogue One: A Star Wars Story, FOTO: reprofoto YouTube

Pro mladou verzi princezny ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera byl obličej Billie Lourd upraven tak, aby připomínal Leiu z konce VI. epizody. Problém nastal akorát u hlasu. Ten nahradit nešlo, jelikož hlas Carrie Fisher z natáčení nové trilogie byl příliš starý na to, aby jej vložili do flasbacku odehrávajícího se krátce po událostech VI. epizody a hlas Billie byl pochopitelně jiný, a tak se tvůrci rozhodli pro téměř němou scénu.

Zaujal vás flashback na trénink Lukovy sestry? Poznali jste, že se jedná o dceru Carrie Fisher, nebo jste si mysleli, že jde pouze povedené CGI?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz