První červencový týden spatřila světlo světa nová série kultovního seriálu Stranger Things. Třetí jízda v městečku Hawkins v Indianě se odehrává v létě roku 1985. Ve městě je otevřeno nové obchodní centrum Starcourt, které sehraje ve třetí řadě velkou roli. Mezi premiérou druhé a třetí řady uběhl přibližně rok a půl. Povedlo se tvůrcům navázat na atmosféru předešlých sérií? Dosahuje třetí řada stejných kvalit, ba dokonce stojí za zhlédnutí? Na to vám odpovíme v několika málo řádcích níže.

Třetí řada Stranger Things se odehrává půl roku po událostech druhé řady. V městečku Hawkins právě probíhají letní prázdniny a oslavy Dne nezávislosti jsou za dveřmi. Vůbec poprvé tak můžeme vidět Hawkins v létě. Proč je roční období v tomto případě tak důležité? Především kvůli atmosféře.

První dvě řady se odehrávaly na podzim, kdy bylo v Hawkins poněkud sychravo. Atmosféra prvních dvou sérií byla tedy o něco ponurejší. Atmosféra třetí řady je však jiná. Každá série má své kouzlo a ani u třetí tomu není jinak.

Léto dělá své. Můžeme vidět opravdu velké množství nových retro prvků počínaje outfity a konče Návratem do budoucnosti, kultovním snímkem, který měl svou premiéru přesně před americkým Dnem nezávislosti.

Nová série je o poznání barevnější, což můžeme poznat, jak na oblečení, titulcích, tak i na novém obchodním centrum, ve kterém je téměř vše. 80. léta minulého století jsou na Stranger Things krásně znát a třetí řadě opravdu sluší.

Navzdory všem těmto pozitivním zpestřením si třetí řada udržuje mysteriózní nádech. Myšlenka toho, že by se znovu otevřela brána do světa Vzhůru nohama, nikoho netrápí, díky čemuž zůstávají nepřítelovy figurky nepozorovaně v pohybu.

Stranger Things opět nezklamalo a všech osm epizod funguje jako jeden celek. Třetí řada je tak dalším dobrodružstvím našich hrdinů z Hawkins, kteří postupně odhalují, co se to vlastně celou tu dobu dělo za jejich zády.

Myslím, že netřeba ani zmiňovat herecké výkony. Jako vždy se všichni předvedli v tom nejlepším světle. U některých postav vidíme oproti předešlým řadám značný posun. Představitelé dětských rolí jsou větší a větší. Bratři Dufferovi jsou si toho však vědomi, a proto jejich rychlému dospívání přizpůsobují i jejich charaktery, které ve třetí řadě řeší úplně nové problémy, které souvisejí právě s dospíváním.

Zmínit musím i soundtrack, který je naprosto geniální! Slyšíme pecky z předchozích sérií a také zcela nové kousky. Hudba, která nás doprovází celou třetí řadou, krásně ladí s tónem 80. let a u starších fanoušků brnká na nostalgickou notu.

Jako třešničku na dortu bych uvedl vizuální stránku, která je opět výborná. Na Stranger Things jde krásně vidět, jak se seriál s každou sérií vyvíjí a posunuje se na novou úroveň. Třetí řada přináší zase o něco velkolepější pohled na HawkinsIndianě a nejen to. Vidíme i několik nových lokací, které by málokterý divák očekával.

A jaká je tedy třetí řada v porovnání s první a druhou sérií? Naprosto skvělá! Snad žádný fanoušek Stranger Things nebude zklamaný. Z mého pohledu lze jen těžko třetí řadu porovnávat s těmi předešlými, jelikož tu máme novou sérii, která má svou ojedinělou atmosféru, poutavý příběh, pěknou vizuální stránku a skvělý hudební doprovod.

Třetí řada Stranger Things rozhodně stojí za zhlédnutí. Nejnovější série je totiž velmi důležitá pro budoucnost celého seriálu, který by měl mít podle dostupných informací už jen jedno pokračování. U tvůrců tak zjevně vítězí kvalita, nikoli kvantita, což se v dnešní dob, u takto úspěšných projektů, vidí jen velmi málo.

A jak se nová řada líbila vám? Co říkáte na letní jízdu v Hawkins v Indianě vy? Zaskočilo vás dojemné finále? Co si slibujete od pokračování? Nebojte se nám dát vědět váš názor dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

HODNOCENÍ
Příběh
Hudba
Herecké obsazení a výkony
Vizuální stránka
Atmosféra
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.