Na první pohled poklidné a sluncem zalité hrabství kdesi v Anglii, to je Midsomer. Háček je v tom, že v něm došlo už k více než třem stovkám vražd a zločin zde číhá doslova na každém kroku. Místní policejní detektiv Barnaby si s ním však určitě poradí. A to ať jde o Toma Barnabyho v podání Johna Nettlese, který řešil případy v prvních třinácti sériích, nebo jeho bratrance Johna Barnabyho ztvárněného Neilem Dudgeonem, který po něm převzal otěže a právě natáčí už 21. sérii veleúspěšného seriálu, který si oblíbila i sama britská královna. Seriál Vraždy v Midsomeru můžete sledovat každý všední den na Prima Krimi.

Dva Barnabyové

Celých 13 dlouhých sérií ztvárňoval postavu komisaře Barnabyho herec John Nettles. V roce 2011 se však rozhodl vrátit se k divadlu – ne proto, že by ho omrzely vraždy, ale aby se vrátil ke kořenům. V Hamletovi je podle jeho slov mrtvých snad ještě více než v jedné epizodě Midsomeru. Ve 14. řadě převzal hlavní roli Neil Dudgeon, který hraje Johna Barnabyho – bratrance původního komisaře Toma Barnabyho. Neil Dudgeon se ale poprvé objevil ve Vraždách v Midsomeru už v roce 2000. V první epizodě 4. řady si zahrál postavu zahradníka. S Barnabym ale tenkrát neměl ještě nic společného.

Vraždy v Midsomeru, FOTO: Distribuce FTV Prima
Vraždy v Midsomeru, FOTO: Distribuce FTV Prima

Skutečný Midsomer?

Kdo by jel do Británie navštívit slavný seriálový Midsomer, nepochodí. Hrabství a všechna městečka v něm jsou totiž fiktivní. Ve skutečnosti se natáčí v hrabstvích Oxfordshire a Buckinghamshire nedaleko od Londýna. Pozornosti turistů by ale nemělo uniknout město Wallingford v hrabství Oxfordshire, které ztvárnilo fiktivní městečko Causton, kde bydlí šéfinspektor Barnaby se svou manželkou.

A pozor, přestože to v každém díle Vražd v Midsomeru vypadá, že proslulé britské počasí se této oblasti vyhýbá, není tomu tak. Tvůrci seriálu si dávají záležet na tom, aby v každé epizodě vypadalo počasí idylicky a příjemně. Hustý déšť proto skrývají ve střižně, a pokud se natáčí v zimě, herci před každou scénou musí cucat kostku ledu. Díky tomu jim pak totiž v mrazivém počasí nejde od pusy pára. Je to nutné opatření, protože v zimě se můžou běžně natáčet epizody, které se odehrávají za teplého letního počasí.

Vraždy v Midsomeru, FOTO: Distribuce FTV Prima

Smrt svíčkou i trojzubcem

Vraždy v Midsomeru si oblíbili diváci po celém světě. Zatím vzniklo 20 řad seriálu a celkem 122 epizod, 21. série se právě natáčí. Každý díl Vražd v Midsomeru je stejně dlouhý jako celovečerní film a natáčí se dva týdny. Diváci si seriál zajisté oblíbili i proto, že se v něm vraždí těmi nejpodivnějšími předměty. Smrt obětí už mimo jiné způsobili svíčka, šíp, diaprojektor, nadopovaný kůň, jedovatá žába, keltské kopí, tekutý nikotin, toxické houby, bylina zvaná bolehlav, archivní červené víno nebo trojzubec krále Neptuna.

Herci

Neil Dudgeon
Anglický herec se narodil 2. ledna 1961. Proslavil se hlavní rolí v seriálu Vraždy v Midsomeru, ve které v roce 2011 vystřídal Johna Nettlese. Zahrál si v televizní minisérii Mesiáš a jejích pokračováních Mesiáš 2: Má je pomsta, Mesiáš 3: Slib a Mesiáš 4: Božská komedie. Ve Vraždách v Midsomeru se poprvé objevil už v roce 2000 v první epizodě 4. řady jako zahradník. Je ženatý a má dvě děti.

Nick Hendrix
Anglický herec se narodil 19. března 1985. Objevil se v seriálu Vraždy v Midsomeru a mihnul se ve filmech Captain America: První Avengers, Legenda a sufražetka. Je vystudovaným hercem. Jeho strýcem je britský zprávař Alastair Stewart.

Postavy

Detektiv konstábl John Barnaby (Neil Dudgeon)
Mladší bratranec bývalého detektiva konstábla Toma Barnabyho je stejně schopným a důvtipným vyšetřovatelem jako jeho příbuzný. Má doktorát z psychologie. Obyvatelé Midsomeru se mu zdají zvlášť zajímaví a fascinující. Má věrnou manželku Sarah, ale asi nemá doma poslední slovo. V minulosti vystřídal několik seržantů. S detektivem seržantem Winterem si zpočátku moc nerozuměl, ale po jejich prvním společném případu se to rychle změnilo.

Detektiv seržant Jamie Winter (Nick Hendrix)
Mladý a ambiciózní policista byl převelen do Midsomeru z Londýna. Jeho kariéra jde prudce nahoru. Touží být super policistou a akčním hrdinou. Zavádí v Midsomeru moderní vyšetřovací metody. Je poněkud drzý a odmlouvá i nadřízeným. S detektivem konstáblem Barnabym si zpočátku příliš nerozuměl, ale po jejich prvním společném případu si rychle padli do oka. Z doby, kdy u policie teprve začínal, se zná s patoložkou dr. Kam Karimoreovou, se kterou možná něco měl… A možná ne.

Vraždy v Midsomeru, FOTO: Distribuce FTV Prima

Dr. Fleur Perkinsová (Annette Badlandová)
Vrchní patoložka hrabství Midsomer má za sebou mnoho let zkušeností v oboru. Při vyšetřování vražd je neocenitelnou pomocnicí šéfinspektora Barnabyho.

Sarah Barnabyová (Fiona Dolmanová)
Manželka detektiva konstábla v Midsomeru tráví hodně času v domácnosti, ale není žádnou puťkou. Doma si rozhodně umí prosadit svou. V 19. řadě se navíc konečně dostává více ven – a do „akce“.

Vraždy v Midsomeru, FOTO: Distribuce FTV Prima

Zdroj informací: FTV Prima

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA