Rakouský detektivní seriál o kriminalistických případech oddělení vražd vídeňské policie a hlavně jejich čtyřnohého člena Rexe není třeba představovat. Poprvé se Komisař Rex objevil na obrazovkách v roce 1994 a od té doby se pravidelně reprízuje také u nás. V seriálu se vystřídalo několik Rexových parťáků, toho prvního si zahrál rakouský herec Tobias Morreti.

Moretti se narodil 11. července 1959 v rakouském Gries am Brenner, jeho matka byla Italka a právě po ní převzal příjmení Moretti, jelikož jeho rodné jméno bylo Tobias Bloéb. Má tři bratry, jeden z nich se rovněž živí herectvím. Vystudoval vysokou školu hudební ve Vídni a ovládá hru na piano, klarinet, kytaru, akordeon a mnoho dalších hudebních nástrojů. Než se vydal na hereckou dráhu, živil se jako řidič kamionu.

Zdroj: iPrima.cz

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1987 ve filmech Wilhelm Busch a Wer einsam ist, der hat es gut weil keiner da, der Ihm was tut. V roce 1994 získal roli v seriálu Komisař Rex, včetně pilotního filmu k seriálu se objevil ve 45 epizodách. Tato role mu přinesla 5 ocenění a také největší popularitu, pomohla mu též k dobrému hereckému startu. Ze seriálu odešel v roce 1997 a nahradil jej Gedeon Burkhard. Podle jeho slov se chtěl věnovat své rodině a koníčkům, žije totiž na staré farmě u Innsbrucku se svou ženou Julií a dcerami Antonií, Rosou Cäcilií a synem Lenzem Valentinem.

Zdroj: facebook.com/Tobias.Moretti.fr

Po Rexovi se objevil například ve filmech Věčná píseň (1997), Stíny (1999), Mumie smrti (2000), Julius Caesar (2002), Muž bez paměti (2006), Ostrov pokladů  (2007) nebo Violetta (2011). V poslední době je velmi herecky aktivní, pamatovat jej můžete například z filmů Gangy Berlína (2016), Peklo – Inferno (2017) či ze seriálu Zaprodaní bance (2018). Na letošní rok jsou v postprodukci hned tři filmy, kde si Moretti zahrál – Baumbacher Syndrome, Radegund a Deutschstunde. Ve volném čase si vychutnává jízdu na koni, horolezectví, lyžování, jízdu na motorce a bojová umění.

Moretti se slavným Arnoldem Schwarzenegerem v Kitzbühelu v roce 2019 / Zdroj: facebook.com/Tobias.Moretti.fr
-reklama-