Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Vánoce a pravidelné premiéry nových pohádkových příběhů – tradice, které se Česká televize drží od roku 1993. Neodmyslitelnou součástí svátečního programu se tak za tu dobu staly filmy s princeznami, které musely řešit nejrůznější nepřízně osudu, nebo s čerty, kteří v dobré víře pomáhat většinou napáchali víc škod než užitku. Za uplynulá tři desetiletí se ale neobjevil žádný film, jehož scenárista by dal výraznější prostor postavě pána hor, tedy Krakonošovi. Až letos. Snímek Krakonošovo tajemství vrací na obrazovky hrdinu, kterého diváci mohli vidět i v dalších titulech než jen ve večerníčkové sérii Krkonošské pohádky.

Na zámek v podhůří Krkonoš přijíždí jeho nový majitel Štěpán se svojí snoubenkou, krásnou komtesou Blankou, a mladším bratrem Adamem. Cestou kočár nešťastně srazí kolemjdoucí dívku, Adam jí pomůže a ona se do něj zamiluje. Na zámku Adam objeví starou vlašskou knihu, která by měla obsahovat cestu k pokladům. Tajemné značky vlašské knihy však nedokáže vyluštit ani národopisec Jiráček, který v kraji sbírá pověsti a nevychází z údivu nad tím, že zdejší lidé stále věří v Krakonoše. Na zámku se objeví záhadný cizinec a nabídne Štěpánovi, že jej k pokladu za určitých podmínek dovede. Výprava do hor může začít. Naplní se Liduščina láska k Adamovi? Jakou záhadu skrývá starý obraz na zámku Hůrka a co strašlivého se v horách kdysi odehrálo? A kdo je vlastně Krakonoš a jaké je jeho největší tajemství?

Zajímavosti z natáčení

Když se postavila Krakonošova chaloupka v horách a vytvořila se zahrádka, bylo to tak působivé, že se jen těžko dalo zabránit kolemjdoucím, aby nakukovali. Zajímavé bylo, že někteří tvrdili, že chaloupka tam stojí odjakživa!

Výtvarník kostýmů Ján Kocman si mezi pohádkami pečlivě vybírá. Ta o Krakonošovi se mu zalíbila, protože je dobově zasazená do poloviny 19. století. Pro Krakonošovo tajemství vytvořil jedny z nejkrásnějších kostýmů pro vánoční pohádku.

Nikdo by nevěřil, jak náročné je sehnat srnečka! Povedlo se to opravdu až na poslední chvíli, den před natáčením.

Televizní premiéra pohádky Krakonošovo tajemství bude v neděli 25. prosince na ČT1.

Zdroj: Česká televize

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA