První díl hororové série V zajetí démonů přišel v roce 2013 a sklidil nevídaný úspěch. Od té doby se duchařský svět na motivy skutečných příběhů Eda a Lorraine Warrenových rozrostl o druhý díl a několik spin-offů, které daly za vznik vlastním hororovým sériím. V loňském roce měl do našich kin dorazit třetí díl, ten však nabral kvůli pandemii nemoci covid-19 zpoždění. Kdy se na film můžeme těšit a co nového nás v tomto hororovém universu čeká?

Nejnovější díl zaměřený výhradně na případ Eda a Lorraine Warrenových měl dorazit v září loňského roku. Byl však přesunut na červen tohoto roku, přesněji tedy na 3. 6. 2021. Zdali snímek do našich kin opravdu dorazí a budou v té době už tuzemská kina otevřená, na to je zatím příliš brzy. Přesto si však přiblížíme, jak to se třetím dílem zatím vypadá.

Třetí díl v české distribuci sice nese název V zajetí démonů 3, nicméně v zahraničí bude uváděn také pod názvem The Conjuring: The Devil Made Me Do It. Již samotný název napovídá, o čem třetí celovečerní dobrodružství Eda a Lorraine Warrenových bude pojednávat.

Oficiální logo ke třetímu dílu (s původním datem premiéry):

Půjde o jeden z nejrozporuplnějších případů, jaký pár démonologů kdy řešil. Oficiální synopse uvádí, že půjde o případ, který vyděsil dokonce i samotné vyšetřovatele. Třetí film přitom zároveň nepojede v zajetých kolejích svých dvou předchůdců a nenabídne nám další posedlý dům.

Jak naznačil i sám představitel Eda Warrenova, Patrick Wilson, tak třetí díl bude v jádru stejný, ale zavede naše hrdiny na nová místa, kde budou muset čelit zcela jinému druhu zla:

„Natáčení třetího dílu bylo skvělé, byl to však úplně jiný pocit. V jádru jde o to samé, ale Ed s Lorraine jsou zde jiní. Opět posouváme naše hrdiny na místa, kde zatím nebyli. Film však bude opravdu dobrým přídavkem do série, neboť v něm uvidíme jiný druh zla.“

Případ, kterým se budou ve třetím díle Ed s Lorraine zabývat, je zvláštní také tím, že se jako první dostal až k soudu. Podezřelý z vraždy totiž na svou obhajobu prohlásí, že jej k činu přinutil sám ďábel.

Těšit se můžeme opět na sympatickou dvojici Patricka Wilsona coby Eda Warrena a Veru Farmigu jako Lorraine Warrenovou. Poněkud výraznější změnou je i absence Jamese Wana na pozici režiséra. Toho zastoupil kvůli časové vytíženosti jinými projekty Michael Chaves, jenž režíroval zatím poslední přírůstek do universa V zajetí démonů, La Llorona: Prokletá žena (2019). Scénář k filmu napsal David Leslie Johnson-McGoldrick, který se podílel i na scénáři ke druhému dílu.

V zajetí démonů 3 zatím nemá oficiální trailer, ale pokud tvůrci dodrží zatím stanovené datum premiéry, velmi brzy se jej dočkáme. Aby toho nebylo málo, tak se třetím pokračováním se pojí ještě jedna větší změna. Vzhledem k nepříznivě se vyvíjející situace ohledně šíření nemoci covid-19 a opatření s ní spjatá, rozhodla společnost Warner Bros. koncem loňského roku, že všechny své filmy v letošním roce pošle souběžně do kin i na streamovací službu HBO Max.

Výjimkou tedy nebude ani třetí pokračování hororové série V zajetí démonů, které by mělo vyjít současně v kinech i na streamovací platformě HBO Max. Tam se však na rozdíl od kin zdrží pouze měsíc.

Fotky z natáčení třetího dílu:

A jakou má universum V zajetí démonů budoucnost? Kromě třetího pokračování ústřední série zaměřující se výhradně na Eda a Lorraine Warrenovy, je v plánu ještě jeden nový spin-off. Projekt jménem The Crooked Man byl oznámen po premiéře filmu V zajetí démonů 2 (2016), kde se zmíněný démon na chvíli objevil.

Universum V zajetí démonů si libuje v nepatrných náznacích, kterými jednak propojuje jednotlivé snímky, ale také předzvěstuje filmy nové. Podobnou strategii zvolili tvůrci v případě projektu The Crooked Man. Půjde již o čtvrtý spin-off z tohoto universa.

Projekt byl oznámen krátce po premiéře filmu V zajetí démonů 2 v roce 2016. Od roku 2017 se o něm příliš nemluví a vzhledem k aktuální situace není pravděpodobné, že bychom se jej dočkali v dohledné době. Přesto však existuje oficiální synopse:

„V roce 1980 matka koupí své dceři stroboskop, aby se lépe vyrovnala se smrtí svého manžela. Naneštěstí, zlý duch, který se skrývá uvnitř hračky, k nim není zrovna vlídný.“

Podle posledních informací se s filmem stále počítá, byť jsou práce zatím ve fázi psaní scénáře. Zdali The Crooked Man někdy spatří světlo světa, na to si budeme muset nejspíše ještě chvíli počkat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz