Jak jistě víte, nedávno jsme se dočkali dalšího filmu z „Conjuring univerza“, hororu Sestra (The Nun), který byl nejen dle našeho názoru vynikající. Pro fanoušky tohoto hororu máme tedy dobrou zprávu, protože v budoucnu bychom se měli dočkat ještě několika filmů z této hororové série a přesně o tom se dočtete v tomto článku. 

Sestra je sice už pátým filmem z Conjuring univerza, určitě ale nebude posledním. S neomezeným potenciálem pro budoucí pokračování a taky spin-offy založeny na skutečných případech vyšetřovatelů paranormálních jevů, Eda a Lorrain Warrenových (stejně jako příběhy a postavy inspirované těmito případy), bude Conjuring univerzum trvat pravděpodobně tak dlouho, dokud si udrží své velké publikum.

Warrenovi prozkoumali vše od strašidelného domu v Amityville v New Yorku, patřícího rodině Lutz (The Amityville Horror), až k bývalému pohřebnímu domu patřícímu rodině Snedekeřů v Soundthingtone v Connecticutu (The Haunting in Connecticut). Po založení společnosti New England for Psychic Research strávili zhruba padesát let obklopeni nadpřirozenem a Conjuring univerzum se hluboko ponořilo do těchto skutečných příběhů.

Dlouhodobá budoucnost této série je sice nejasná, avšak existuje seznam pokračování a spin-offů, které už dostali zelenou a na jejichž produkci se brzy začne pracovat. Nejenže prozkoumají hloubku Conjuring tradice, ale budou se inspirovat neslavně známými případy, kterým Warrenovi zasvětili celý svůj život. Příslušné části, kterých bychom se měli v budoucnu dočkat, naleznete níže.

1. ANNABELLE 3

O pokračování příběhu této děsivé panenky jsme Vás informovali nedávno. Podrobnější informace si můžete přečíst v tomto článku.

2. THE CONJURING (V ZAJETÍ DÉMONŮ) 3

I přesto, že prozatím neexistuje žádná oficiální synopse ke třetímu dílu Conjuringu (V zajetí démonů), režisér James Wan (který se pravděpodobně vrátí i jako producent), odhalil několik drobných detailů, týkajících se směřování filmu. V první řadě se třetí díl odchyluje od svých předchůdců především tím, že se nebude zaměřovat na strašidelný dům. Říká se, že následující díl by se měl soustředit na jeden z nejzáhadnějších případů Warrenových, a to se týká postavy jménem Bill Ramsey, kterého posedl démon v podobě vlkodlaka, ačkoli to nebylo potvrzeno. Taky by to přivedlo tento známý pár zpět do podobného prostředí, jako ve druhém dílu, ale dočkali bychom se velkého časového skoku oproti druhému filmu, vzhledem k tomu, že výše zmíněný případ se odehrál v roce 1983.

3. THE CROOKED MAN

Na základě anglické básničky pro děti s názvem There Was A Crooked Man, která se objevila v druhém dílu Conjuringu, vznikne další spin-off pod názvem The Crooked Man, který rozšírí „Conjuring univerzum“. Není však jasné, jaký příběh nám zmíněný film poskytne, protože strašidelný stroboskop, který ukrývá „Crooked Mana“, je uzamčen v okultním muzeu Warrenových. Vzhledem k tomu, že třetího dílu Annabelle bychom se měli dočkat ještě před Crooked Manem a točí se okolo posedlé panenky, která začne přivádět ostatní předměty v muzeu k životu, je úplně možné, že se povedlo Crooked Manovi na konci utéct, což by vedlo k dalšímu spin-offu – nebo dokonce posedl nějaký zdánlivě neškodný předmět.

4. THE NUN (SESTRA) 2

Co se týče pokračování posledního hororu z Conjuring univerza, Sestra, není zcela jasné, či se skutečně dalšího dílu dočkáme. Avšak pravděpodobnost, že mu WarnerBros dá šanci, je dost vysoká. Takže za předpokladu, že se ho skutečně dočkáme, jak by mohl tento příběh pokračovat? Na konci Sestry je Valak zdánlivě poražený. No vzhledem ke skutečnosti, že se o dvacet let později vrací do druhého dílu Conjuringu, bylo by rozumné, kdyby chtělo Conjuring univerzum mezi filmy vložit pomyslný most na vyplnění prázdných míst.

Ve finále Sestry se dozvídáme o přímém spojení, které má Lorraine Warren s Valakem, ale nevysvětluje, jak se podařilo Valakovi vstát z mrtvých. Takže když Lorrainina schopnost jasnovidectví pomůže Valakovi objevit se, pokračování by mohlo vysvětlit jeho návrat. Ale taky by se příběh mohl soustředit na Maurice, který byl posedlý Valakem, mezi událostmi z filmů The Nun a The Conjuring.

Tak co říkate na další části Conjuring univerza? Těšíte se? Přijali by ste, aby Sestra dostala taky další díl? Své názory nám nezapomeňte napsat dolů do komentářů. 

Zdroj: screenrant.com, plejmo.com