Avengers: Endgame je sice už za námi, při čemž se zároveň velmi rychle blíží konec třetí fáze MCU, ale to neznamená, že je superhrdinským filmům od Marvelu konec. Mají toho pro nás připraveného hodně a vypadá to, že MCU ještě pár let bude významnou součástí filmového průmyslu. Tady je seznam připravovaných filmů, o kterých zatím víme. 

1. Spider-Man: Far From Home

Zdroj: Gage Skidmore, 2016 San Diego Comic Con

Tohle bude první film, který se bude odehrávat po událostech Avengers: Endgame a zároveň je to poslední film třetí fáze MCU. Peter Parker AKA Spider-Man je během své cesty po Evropě kontaktován Nickem Furym, protože od něj potřebuje, aby spojil síly s Mysteriem, který tvrdí, že pochází z jiné dimenze. Na trailer se můžete podívat ZDE.

2. Black Widow

Zdroj: Marvel Studios

Na tento film čekali fanoušci už od chvíle, kdy se Black Widow poprvé objevila na filmových plátnech v Iron Man 2. Každopádně vzhledem k tomu, jakého osudu se dočkala v Avengers: Endgame, je zcela jasné, že se bude jednat o prequel. Film bude nejspíš sledovat její život před tím, než se stala součástí S.H.I.E.L.D.u. Premiéra bude pravděpodobně někdy v druhé polovině roku 2020.

3. The Eternals

Zdroj: Marvel Comics

Poprvé oznámen v roce 2018, tenhle film pravděpodobně spatří světlo světa zároveň s Black Widow někdy během roku 2020. Moc toho o The Eternals nevíme, ale údajně se uvažuje o tom, že by se Angelina Jolie ujala nějaké role a spolu s ní Kumail Nanjiani a Richard Madden.

4. Black Panther 2

Zdroj: Gage Skidmore, 2016 San Diego Comic-Con

První Black Panther prolomil hned několik rekordů v roce 2018. Byl to například první MCU film, který se dočkal hned několik nominací na Oscara, z čehož tři dokonce i vyhrál (hudba, výprava, kostýmy). Takže to není žádným překvapením, že chce Marvel dopřát tomuto hrdinovi nějaké pokračování. Vlastně se očekává, že bude Black Panther jednou z nejdůležitějších postav čtvrté fáze MCU.

5. Doctor Strange 2

Zdroj: Gage Skidmore, 2016 San Diego Comic Con

A máme tady další postavu, která bude velkou součástí čtvrté fáze MCU. První film Doctor Strange sklidil velký úspěch a od té doby se objevil v dalších třech filmech, ve kterých ho fanoušci vždy ocenili. Každopádně je nyní i potvrzeno, že se dočká svého druhého sólo filmu, o kterém však v podstatě zatím nevíme vůbec nic.

6. Shang-Chi

Zdroj: Marvel Comics

Ke konci minulého roku byl najat David Callaham, aby začal pracovat na scénáři pro tento film a později byl i najat režisér Destin Daniel Cretton. Shang-Chi bude první MCU film s asijským hercem v hlavní roli. Avšak kromě toho, že bude součástí čtvrté fáze, nevíme o filmu nic. V komiksech je Shang-Chi mistr Kung Fu a byl dokonce i členem Avengers.